JClic.js 0.1.25 - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Version
it: Versione

en: time
it: tempo

en: actions
it: tentativi

en: score
it: punteggio

en: Next activity
it: Attività successiva

en: Previous activity
it: Attività precedente

en: Restart activity
it: Riavvia l'attività

en: Information
it: Informazioni

en: Results are not currently being saved
it: Rapporto non registrato in alcuna banca dati

en: Current results
it: Rapporti utente

en: Session started:
it: Sessione avviata:

en: Reports system:
it: Sistema dei rapporti:

en: User:
it: Utente:

en: Projects:
it: Progetti:

en: Sequences:
it: Sequenze:

en: Activities done:
it: Attività eseguite:

en: Activities solved:
it: Attività ok:

en: Global score:
it: Punteggio globale:

en: Total time in activities:
it: Tempo totale nelle attività:

en: Actions done:
it: Azioni compiute:

en: No activities done!
it: Nessuna attività a rapporto!

en: Project
it: Progetto

en: sequence
it: sequenza

en: activity
it: attività

en: OK
it: Ok

en: YES
it: SÌ

en: Total:
it: Totale:
