JClic.js 0.1.25 - en to de translation catalogue (26 entries)

en: time
de: Zeit

en: actions
de: Versuche

en: score
de: Ergebnis

en: Next activity
de: Nächste Übung

en: Previous activity
de: Vorherige Übung

en: Restart activity
de: Übung neu starten

en: Information
de: Informationen

en: Results are not currently being saved
de: Bericht in keiner Datenbank eingetragen

en: Current results
de: Benutzerberichte

en: Session started:
de: Sitzung gestartet:

en: Reports system:
de: Report system:

en: User:
de: Benutzer:

en: Projects:
de: Projekte:

en: Sequences:
de: Sequenzen:

en: Activities done:
de: Beendete Übungen:

en: Activities solved:
de: Korrekte Übungen:

en: Global score:
de: Gesamtpunktezahl:

en: Total time in activities:
de: Übungs-Gesamtzeit:

en: Actions done:
de: Durchgeführte Aktionen:

en: No activities done!
de: Keine Übungsberichte vorhanden!

en: Project
de: Projekt

en: sequence
de: Sequenz

en: activity
de: Übung

en: YES
de: JA

en: NO
de: NEIN

en: Total:
de: Gesamt:
