JClic.js 2.1.24 - en to ca_ES@valencia translation catalogue (52 entries)

en: Version
ca_ES@valencia: Versió

en: time
ca_ES@valencia: temps

en: actions
ca_ES@valencia: accions

en: score
ca_ES@valencia: encerts

en: Next activity
ca_ES@valencia: Activitat següent

en: Previous activity
ca_ES@valencia: Activitat anterior

en: Restart activity
ca_ES@valencia: Reinicia l'activitat

en: Information
ca_ES@valencia: Informació

en: Results are not currently being saved
ca_ES@valencia: Els resultats no s'estan alçant

en: Current results
ca_ES@valencia: Resultats actuals

en: Session started:
ca_ES@valencia: Inici de sessió:

en: Reports system:
ca_ES@valencia: Sistema d'informes:

en: User:
ca_ES@valencia: Usuari:

en: Projects:
ca_ES@valencia: Projectes:

en: Sequences:
ca_ES@valencia: Seqüències:

en: Activities done:
ca_ES@valencia: Activitats fetes:

en: Activities solved:
ca_ES@valencia: Activitats resoltes:

en: Global score:
ca_ES@valencia: Puntuació global:

en: (out of all project activities)
ca_ES@valencia: (sobre totes les activitats del projecte)

en: Total time in activities:
ca_ES@valencia: Temps total en les activitats:

en: Actions done:
ca_ES@valencia: Accions fetes:

en: No activities done!
ca_ES@valencia: No heu fet cap activitat!

en: Project
ca_ES@valencia: Projecte

en: sequence
ca_ES@valencia: seqüència

en: activity
ca_ES@valencia: activitat

en: YES
ca_ES@valencia: SÍ

en: Total:
ca_ES@valencia: Totals:

en: Select group:
ca_ES@valencia: Seleccioneu el grup:

en: Select user:
ca_ES@valencia: Seleccioneu l'usuari:

en: Cancel
ca_ES@valencia: Cancel·la

en: Close
ca_ES@valencia: Ix

en: Copy data to clipboard
ca_ES@valencia: Copia les dades al porta-retalls

en: The data has been copied in HTML format. Please paste them into a spreadsheet or in a rich text editor
ca_ES@valencia: Les dades s'han copiat en format HTML. Enganxeu-les a un full de càlcul o a un editor de text enriquit

en: The data has been copied to clipboard
ca_ES@valencia: Les dades s'han copiat al porta-retalls

en: not connected
ca_ES@valencia: no connectat

en: Please wait until the results of your activities are sent to the reports system
ca_ES@valencia: Espereu a que els resultats de les vostres activitats s'enviïn al servidor d'informes

en: Password:
ca_ES@valencia: Contrasenya:

en: Incorrect password
ca_ES@valencia: Contrasenya incorrecta

en: Invalid user
ca_ES@valencia: Usuari/ària incorrecte

en: Partial score:
ca_ES@valencia: Puntuació parcial:

en: (out of played activities)
ca_ES@valencia: (sobre les activitats fetes)

en: Activities played at least once:
ca_ES@valencia: Activitats fetes almenys una vegada:

en: Reports
ca_ES@valencia: Informes

en: Toggle full screen
ca_ES@valencia: Commuta pantalla completa

en: JClic logo
ca_ES@valencia: Logotip del JClic

en: message
ca_ES@valencia: missatge

en: Activity panel
ca_ES@valencia: Tauler d'activitats

en: cell
ca_ES@valencia: cel·la

en: image
ca_ES@valencia: imatge

en: source
ca_ES@valencia: origen

en: target
ca_ES@valencia: destí

en: image fragment
ca_ES@valencia: fragment d'imatge
