Vesta Web Interface - en to uk translation catalogue (713 entries)

en: 2 to 28 Characters A-Z, 0-9, '-' '.' and '_' Only.
uk: 2 - 28 символів A-Z, 0-9, '-' '. " і лише "_".

en: 2 to 28 Letters Only. Apostrophes and hyphens allowed.
uk: Лише від 2 до 28 листів. Дозволено апострофи та дефіси.

en: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) is a payment facilitator for goods and services provided by vestacp.com.
uk: 2Checkout.com Inc. (Огайо, США) - фасилітатор платежів за товари та послуги, що надаються vestacp.com.

en: ACCOUNTS
uk: РАХУНКИ

en: ADDING DOMAIN ...
uk: ДОДАТИ ДОМЕНА ...

en: ALIASES
uk: Псевдоніми

en: API Key
uk: Ключ API

en: API Method
uk: Метод API

en: Accept
uk: Прийміть

en: Access Log
uk: Журнал доступу

en: Account
uk: Рахунок

en: Account Details
uk: Інформація про рахунок

en: Account Setting
uk: Налаштування профілю

en: Account Settings
uk: Налаштування аккаунта

en: Account already exists under same username.
uk: Обліковий запис вже існує під тим самим іменем користувача.

en: Account has been successfully created!
uk: Обліковий запис успішно створено!

en: Accounts
uk: Рахунки

en: Action
uk: Дія

en: Active
uk: Активний

en: Add
uk: Додайте

en: Add
uk: Додайте

en: Add Account
uk: Додати обліковий запис

en: Add Accounts
uk: Додати облікові записи

en: Add Ban
uk: Додати заборону

en: Add Banned IP
uk: Додати заборонений IP

en: Add Cron
uk: Додати Cron

en: Add Cron Job
uk: Додати Cron Job

en: Add DNS
uk: Додати DNS

en: Add DNS Domain
uk: Додати DNS-домен

en: Add DNS Record
uk: Додати запис DNS

en: Add Database
uk: Додати базу даних

en: Add Domain
uk: Додати домен

en: Add Firewall Rule
uk: Додати правило брандмауера

en: Add IP
uk: Додати IP-адресу

en: Add IP Address
uk: Додати IP-адресу

en: Add Mail
uk: Додати пошту

en: Add Mail Account
uk: Додати обліковий запис пошти

en: Add Mail Domain
uk: Додати домен пошти

en: Add New object
uk: Додати новий об’єкт

en: Add One
uk: Додати один

en: Add Package
uk: Додати пакет

en: Add Record
uk: Додати запис

en: Add Rule
uk: Додати правило

en: Add User
uk: Додати користувача

en: Adding & editing custom SSL certificates and backup exclusions does not Work with API key. Features will be disabled.
uk: Додавання та редагування спеціальних сертифікатів SSL та виключення резервного копіювання не працює з ключем API. Функції будуть відключені.

en: Additional FTP
uk: Додатковий FTP

en: Address
uk: Адреса

en: Admin Only
uk: Тільки адміністратор

en: Admin Panel Enabled
uk: Панель адміністратора увімкнена

en: Administration
uk: Адміністрація

en: Advanced Options
uk: Розширені опції

en: Aliases
uk: Псевдоніми

en: All Users
uk: Всі користувачі

en: Already have an account?
uk: Вже є аккаунт?

en: AntiSpam Support
uk: Підтримка AntiSpam

en: AntiVirus Support
uk: Підтримка антивірусу

en: Antispam
uk: Антиспам

en: Antivirus
uk: Антивірус

en: Apps
uk: Програми

en: April
uk: Квітень

en: Assigned Domain
uk: Присвоєний домен

en: Assigned User
uk: Призначений користувач

en: August
uk: Серпень

en: Authentication Enabled
uk: Аутентифікація ввімкнена

en: Authentication Settings
uk: Налаштування аутентифікації

en: Autoreply
uk: Автоматично відповідати

en: Autoupdate
uk: Автоматичне оновлення

en: BACKUP
uk: НАЗАД

en: BACKUPS
uk: РЕКЛАМИ

en: BANDWIDTH
uk: РОЗВ'ЯЗАННЯ

en: Back
uk: Назад

en: Backed Up
uk: Підкріплений

en: Backend
uk: Бекенд

en: Backend Server
uk: Сервер Backend

en: Backend Template
uk: Шаблон для вихідного дня

en: Backup
uk: Резервне копіювання

en: Backup
uk: Резервне копіювання

en: Backup Exclusions are incompatible with API Key Authentication.
uk: Виключення резервного копіювання несумісні з автентифікацією ключа ключа API.

en: Backup Migration Manager
uk: Менеджер резервного копіювання

en: Backup Name
uk: Резервне ім'я

en: Backup Scheduled!
uk: Резервне копіювання за розкладом!

en: Backups
uk: Резервні копії

en: Backups Enabled
uk: Резервні копії ввімкнено

en: Ban
uk: Заборона

en: Bandwidth
uk: Пропускна здатність

en: Banlist
uk: Список списків

en: Banned IPs
uk: Заборонені IP-адреси

en: Blue
uk: Синій

en: Browse, copy, edit, view, and retrieve all of your web domain files using fully featured File Manager. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
uk: Переглядайте, копіюйте, редагуйте, переглядайте та завантажуйте всі файли веб-домену за допомогою повнофункціонального файлового менеджера. Це комерційний модуль, для його ввімкнення потрібно придбати ліцензійний ключ.

en: Buy License $3/Month
uk: Купуйте ліцензію $ 3 / Місяць

en: Buy License $5/Month
uk: Купуйте ліцензію $ 5 / Місяць

en: Buy Lifetime License $18
uk: Придбайте довічну ліцензію 18 дол

en: Buy Lifetime License $50
uk: Купіть довічну ліцензію за $ 50

en: CHECKING DOMAIN ...
uk: Перевірка домену ...

en: CIDR format is supported
uk: Підтримується формат CIDR

en: CPU
uk: ЦП

en: CREATED
uk: СТВОРЕНО

en: CRON JOBS
uk: КРОННІ РОБОТИ

en: Character Set
uk: Набір символів

en: Choose whether or not the admin should go to the admin panel or home after login.
uk: Виберіть, чи повинен адміністратор переходити на панель адміністратора чи додому після входу.

en: City / Locality
uk: Місто / місцевість

en: Client Max Body Size
uk: Максимальний розмір тіла клієнта

en: Cloudflare
uk: Хмара

en: Cloudflare API Key
uk: Ключ API Cloudflare

en: Cloudflare Account Email Address
uk: Електронна адреса облікового запису Cloudflare

en: Cloudflare Disabled
uk: Cloudflare інвалідів

en: Cloudflare Disabled!
uk: Cloudflare інвалідів!

en: Cloudflare Enabled!
uk: Cloudflare увімкнено!

en: Cloudflare Level
uk: Хмарний рівень

en: Cloudflare Proxy
uk: Проксі-сервер Cloudflare

en: Cloudflare Support
uk: Підтримка Cloudflare

en: Cloudflare Unavailable
uk: Cloudflare недоступний

en: Comma seperated list of installed plugins.
uk: Перелік встановлених плагінів відокремлений комами.

en: Command
uk: Командування

en: Comment
uk: Прокоментуйте

en: Compression Level
uk: Рівень стиснення

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Configure Backup
uk: Налаштування резервного копіювання

en: Configure Backup Exclusions
uk: Налаштування виключень резервного копіювання

en: Configure PHP
uk: Налаштування PHP

en: Configure Restore
uk: Налаштування відновлення

en: Configure Server
uk: Налаштування сервера

en: Confirm
uk: Підтвердіть

en: Confirm Pass
uk: Підтвердити пропуск

en: Confirm Password
uk: Підтвердити пароль

en: Control Panel
uk: Панель управління

en: Control Panel v1
uk: Панель управління v1

en: Country
uk: Країна

en: Created
uk: Створено

en: Cron
uk: Крон

en: Cron Enabled
uk: Cron увімкнено

en: Current Favicon:
uk: Поточний фавікон:

en: Current Icon:
uk: Поточна ікона:

en: Current Logo:
uk: Поточний логотип:

en: Current Number of Databases
uk: Поточна кількість баз даних

en: Custom
uk: Користувальницькі

en: Custom Footer
uk: Спеціальний колонтитул

en: Custom SSL Certificates are incompatible with API Key Authentication.
uk: Спеціальні сертифікати SSL несумісні з автентифікацією ключів API.

en: Custom Theme Colors
uk: Кольорові кольори теми

en: DATABASE
uk: БАНКА

en: DATABASES
uk: БАНКИ

en: DB
uk: БД

en: DELETING CLOUDFLARE ...
uk: ВИДАЛЕННЯ СЛОВА ...

en: DISK
uk: ДИСК

en: DKIM Support
uk: Підтримка DKIM

en: DNS Cluster
uk: Кластер DNS

en: DNS Domains
uk: DNS-домени

en: DNS Enabled
uk: DNS увімкнено

en: DNS Server
uk: DNS-сервер

en: DNS Support
uk: Підтримка DNS

en: DNS Template
uk: Шаблон DNS

en: DOMAIN
uk: ДОМАН

en: DOMAINS
uk: ДОМЕНИ

en: Daily
uk: Щодня

en: Dark
uk: Темний

en: Dashboard
uk: Панель приладів

en: Data
uk: Дані

en: Database
uk: База даних

en: Database Enabled
uk: База даних увімкнена

en: Database Error
uk: Помилка бази даних

en: Database Error:
uk: Помилка бази даних:

en: Databases
uk: Бази даних

en: Date
uk: Дата

en: Day
uk: День

en: Day of Week
uk: День тижня

en: December
uk: Грудень

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Default Language
uk: Мова за замовчуванням

en: Default Nameservers
uk: Сервери імен за замовчуванням

en: Default To Admin
uk: За замовчуванням для адміністратора

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete Backup
uk: Видалити резервну копію

en: Delete Cron Job
uk: Видалити Cron Job

en: Delete DNS
uk: Видалити DNS

en: Delete DNS Domain
uk: Видалити DNS-домен

en: Delete DNS Record
uk: Видалити запис DNS

en: Delete DNS Record?
uk: Видалити запис DNS?

en: Delete Database
uk: Видалити базу даних

en: Delete Domain
uk: Видалити домен

en: Delete IP Address
uk: Видалити IP-адресу

en: Delete Mail
uk: Видалити пошту

en: Delete Mail Account
uk: Видалити обліковий запис пошти

en: Delete Mail Domain
uk: Видалити домен пошти

en: Delete Rule
uk: Видалити правило

en: Delete Web Domain
uk: Видалити веб-домен

en: Delete package:
uk: Видалити пакет:

en: Descriptor
uk: Дескриптор

en: Developer
uk: Розробник

en: Directories
uk: Довідники

en: Directory
uk: Довідник

en: Disable
uk: Відключити

en: Disable
uk: Відключити

en: Disable Cloudflare
uk: Вимкнути Cloudflare

en: Disable Cron
uk: Відключити Cron

en: Disabled
uk: Інваліди

en: Disk
uk: Диск

en: Disk Quota
uk: Дискова квота

en: Disk Quota Used
uk: Дискова квота використовується

en: Disk Space
uk: Місце на диску

en: Disk Usage
uk: Використання диска

en: Disk Usage Breakdown
uk: Розбивка на використання диска

en: Display Errors
uk: Помилки відображення

en: Display messages for installation warnings and connection errors.
uk: Відображення повідомлень про попередження про встановлення та помилки підключення.

en: Display/Close shortcuts
uk: Ярлики відображення / закриття

en: Domain
uk: Домен

en: Domain Name
uk: Доменне ім'я

en: Domains
uk: Домени

en: Don't Store Forwarded Mail
uk: Не зберігайте переслану пошту

en: Don't have an account?
uk: У вас немає облікового запису?

en: Download
uk: Завантажити

en: Download Accesslog
uk: Завантажте Accesslog

en: Download Errorlog
uk: Завантажте помилку

en: Drop
uk: Крапля

en: EXPORTING RECORDS ...
uk: ЕКСПОРТОВІ ЗАПИСИ ...

en: Edit
uk: Редагувати

en: Edit Cron Job
uk: Редагувати Cron Job

en: Edit DNS Domain
uk: Редагування DNS-домену

en: Edit DNS Record
uk: Редагування запису DNS

en: Edit Database
uk: Редагувати базу даних

en: Edit Firewall Rule
uk: Редагувати правило брандмауера

en: Edit IP Address
uk: Редагувати IP-адресу

en: Edit Mail Account
uk: Редагування облікового запису пошти

en: Edit Mail Domain
uk: Редагування домену пошти

en: Edit Package
uk: Редагувати пакет

en: Edit Panel Settings
uk: Відредагуйте параметри панелі

en: Edit User
uk: Редагувати користувача

en: Edit Web Domain
uk: Редагування веб-домену

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Addresses
uk: Адреси електронної пошти

en: Email Addresss
uk: Адреси електронної пошти

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enable / Disable Sections
uk: Увімкнути / вимкнути розділи

en: Enable Cloudflare
uk: Увімкнути Cloudflare

en: Enable Cron
uk: Увімкнути Cron

en: Enable Cron Notifications
uk: Увімкнути повідомлення Cron

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Encryption Key 1
uk: Ключ шифрування 1

en: Encryption Key 2
uk: Ключ шифрування 2

en: Enter License Key
uk: Введіть ліцензійний ключ

en: Enter your details below
uk: Введіть свої дані нижче

en: Enter your username and instructions will be sent to you.
uk: Введіть своє ім'я користувача та інструкції будуть надіслані вам.

en: Error Adding Mail Domain
uk: Помилка додавання домену пошти

en: Error Creating Web Domain
uk: Помилка створення веб-домену

en: Error Deleting Web Domain
uk: Помилка видалення веб-домену

en: Error Disabling Notifications
uk: Помилка вимкнення сповіщень

en: Error Enabling Notifications
uk: Помилка ввімкнення сповіщень

en: Error Log
uk: Журнал помилок

en: Error Reporting
uk: Повідомлення про помилки

en: Error Updating DNS Domain
uk: Помилка оновлення домену DNS

en: Error Updating DNS Record
uk: Помилка оновлення запису DNS

en: Error Updating IP Address
uk: Помилка оновлення IP-адреси

en: Error Updating Mail Account
uk: Помилка оновлення облікового запису пошти

en: Error Updating Mail Domain
uk: Помилка оновлення домену пошти

en: Error Updating Package
uk: Помилка оновлення пакета

en: Error Updating Profile
uk: Помилка оновлення профілю

en: Error Updating Server
uk: Помилка оновлення сервера

en: Error Updating Settings
uk: Помилка оновлення налаштувань

en: Error Updating User
uk: Помилка оновлення користувача

en: Error Updating Web Domain
uk: Помилка оновлення веб-домену

en: Error: Incorrect Login.
uk: Помилка: неправильний вхід.

en: Essentially Off
uk: По суті вимкнено

en: Example Plugin
uk: Приклад плагіна

en: Exclusions
uk: Виключення

en: Exit form
uk: Форма виходу

en: Expiration
uk: Термін дії

en: Expiration Date
uk: Термін придатності

en: FTP Account
uk: Рахунок FTP

en: FTP Client URL
uk: URL-адреса клієнта FTP

en: Failed to connect to server. Please check config.
uk: Не вдалося підключитися до сервера. Перевірте конфігурацію.

en: Fatal Error (Code: 20). Please contact support.
uk: Фатальна помилка (Код: 20). Зверніться до служби підтримки.

en: Feature Disabled
uk: Функція відключена

en: February
uk: Лютий

en: File Manager
uk: Файловий менеджер

en: FileSystem Disk Quota
uk: Квота дискових файлів FileSystem

en: Firewall
uk: Брандмауер

en: First Name
uk: Ім'я

en: Flexible
uk: Гнучка

en: Footer Text
uk: Текст нижнього колонтитулу

en: Forgot pwd?
uk: Забули pwd?

en: Forward To
uk: Направити

en: Frequency
uk: Частота

en: Friday
uk: П’ятниця

en: From Address
uk: З адреси

en: From Name
uk: Від Імені

en: Full
uk: Повна

en: Full (Strict)
uk: Повне (суворе)

en: GZip Compression Level
uk: Рівень стиснення GZip

en: Generate
uk: Створювати

en: Generate CSR
uk: Створити КСВ

en: Generate CSR / SSL Cert
uk: Створення CSR / SSL Cert

en: Get Premium License
uk: Отримайте Premium ліцензію

en: Go back
uk: Повертайся

en: Go to BACKUPS
uk: Перейдіть до НАЗАД

en: Go to CRON JOBS
uk: Перейдіть до CRON JOBS

en: Go to DASHBOARD
uk: Перейдіть до DASHBOARD

en: Go to DATABASE
uk: Перейдіть на DATABASE

en: Go to DNS
uk: Перейдіть до DNS

en: Go to MAIL
uk: Перейдіть до пошти

en: Go to PROFILE
uk: Перейдіть до ПРОФІЛЮ

en: Go to WEB
uk: Перейдіть на веб-сайт

en: Google Analytics ID
uk: Ідентифікатор Google Analytics

en: Graphs
uk: Графіки

en: Hide Notifications
uk: Сховати сповіщення

en: High
uk: Високий

en: Home
uk: Головна

en: Host
uk: Господар

en: Host Dashboard
uk: Інформаційна панель хоста

en: Hostname
uk: Ім'я хоста

en: Hosts
uk: Господарі

en: Hour
uk: Година

en: Hourly
uk: Щогодини

en: I'm Under Attack!
uk: Я під атакою!

en: IMPORTING RECORDS ...
uk: Імпорт записи

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: IP Addresses
uk: IP адреси

en: IP or Value
uk: IP або значення

en: IPs
uk: IP-адреси

en: In Megabytes
uk: У мегабайти

en: Includes folder has not been secured
uk: Включає папку не була захищена

en: Interactive Timeout
uk: Інтерактивний тайм-аут

en: Interakt API Key
uk: Ключ API Interakt

en: Interakt App ID
uk: Ідентифікатор додатка Interakt

en: Interface
uk: Інтерфейс

en: Invalid Email Address
uk: Невірна адреса електронної пошти

en: Invalid data entered in form.
uk: Неправильні дані, введені у форму.

en: Invalid data entered in form. Please try again.
uk: Неправильні дані, введені у форму. Будь ласка спробуйте ще раз.

en: Issuer
uk: Емітент

en: January
uk: Січень

en: Job
uk: Робота

en: Joined
uk: Приєднався

en: July
uk: Липень

en: June
uk: Червень

en: Key
uk: Ключ

en: Language
uk: Мову

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Leave blank for default or enter 'disabled' to disable.
uk: Залиште порожнє значення за замовчуванням або введіть "disabled", щоб відключити

en: Leave blank or enter 'disabled' to disable.
uk: Залиште порожнє або введіть "disabled", щоб відключити.

en: Let's Encrypt Support
uk: Давайте шифруємо підтримку

en: License Key
uk: Ліцензійний ключ

en: Link to Old CP Enabled
uk: Посилання на старий CP увімкнено

en: List
uk: Список

en: List Accounts
uk: Список облікових записів

en: List Records
uk: Список записів

en: Load Average:
uk: Середня завантаженість:

en: Loading
uk: Завантаження

en: Loading Dashboard
uk: Завантаження панелі приладів

en: Local Backup
uk: Локальне резервне копіювання

en: Log
uk: Журнал

en: Log in
uk: Увійти

en: Log out
uk: Вийти

en: Login
uk: Вхід

en: Login as
uk: Увійти як

en: Logout
uk: Вийти

en: Low
uk: Низький

en: MAIL
uk: ПОЧТА

en: Mail
uk: Пошта

en: Mail Accounts
uk: Поштові рахунки

en: Mail Data
uk: Дані пошти

en: Mail Domains
uk: Домени пошти

en: Mail Enabled
uk: Пошта ввімкнена

en: Mail Method
uk: Метод пошти

en: Mail Server
uk: Поштовий сервер

en: Mail Support
uk: Підтримка пошти

en: Manage
uk: Управління

en: Manage Backups
uk: Управління резервними копіями

en: Manage Cron Jobs
uk: Керуйте роботами Cron

en: Manage DNS
uk: Управління DNS

en: Manage DNS Domain
uk: Управління DNS-доменом

en: Manage DNS Domains
uk: Управління доменами DNS

en: Manage Databases
uk: Управління базами даних

en: Manage Fail2Ban
uk: Управління Fail2Ban

en: Manage Firewall
uk: Управління брандмауером

en: Manage IP Addresses
uk: Управління IP-адресами

en: Manage Mail Accounts
uk: Управління рахунками пошти

en: Manage Mail Domains
uk: Управління поштовими доменами

en: Manage Packages
uk: Управління пакетами

en: Manage Users
uk: Керування користувачами

en: Manage Web Domains
uk: Управління веб-доменами

en: March
uk: Березень

en: Max Allowed Packet
uk: Максимально дозволений пакет

en: Max Connections
uk: Максимальні з'єднання

en: Max Execution Time
uk: Максимальний час виконання

en: Max Input Time
uk: Максимальний час введення

en: Max Length 16 Characters Including Prefix
uk: Максимальна довжина 16 символів, включаючи префікс

en: Max User Connections
uk: Максимальні з'єднання користувачів

en: Maximum Number of Databases
uk: Максимальна кількість баз даних

en: May
uk: Може

en: Medium
uk: Середній

en: Memory
uk: Пам'ять

en: Memory Limit
uk: Обмеження пам’яті

en: Message
uk: повідомлення

en: Minimum 6 Characters: One uppercade letter, lowercase letter and number required.
uk: Мінімум 6 символів: потрібна одна велика літера, мала літера та цифра.

en: Minute
uk: Хвилина

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Monday
uk: Понеділок

en: Month
uk: Місяць

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: My Account
uk: Мій рахунок

en: MySQL Server Failed To Connect
uk: Помилка підключення сервера MySQL

en: MySQL Support
uk: Підтримка MySQL

en: N/A
uk: Н / З

en: NAT IP Association
uk: Асоціація NAT IP

en: Name
uk: Ім'я

en: Nameservers
uk: Сервери імен

en: Navigation
uk: Навігація

en: Netmask
uk: Мережна маска

en: Network
uk: Мережа

en: New Icon:
uk: Нова ікона:

en: New Logo:
uk: Новий логотип:

en: No
uk: Ні

en: No Authentication
uk: Немає автентифікації

en: No Encryption
uk: Без шифрування

en: No Notifications
uk: Без сповіщень

en: None
uk: Жоден

en: Normal Password
uk: Звичайний пароль

en: Not After
uk: Не після

en: Not Backed Up
uk: Не підкріплений

en: Not Before
uk: Не раніше

en: Not Provided
uk: Не надається

en: Notification System Disabled. Please enable the notification system from the VWI settings menu to send notifications.
uk: Система сповіщень відключена. Увімкніть систему сповіщень у меню налаштувань VWI для надсилання сповіщень.

en: Notification System Enabled
uk: Увімкнена система повідомлень

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: November
uk: Листопад

en: OUTDATED
uk: ВІДБУДЕНО

en: October
uk: Жовтень

en: Off
uk: Вимкнено

en: On
uk: На

en: One Or More Email Addresses
uk: Один або кілька адрес електронної пошти

en: One or more email addresses
uk: Одна або кілька електронних адрес

en: Optional
uk: За бажанням

en: Optional Integrations
uk: Необов’язкові інтеграції

en: Optional Links
uk: Необов’язкові посилання

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Order
uk: Замовлення

en: Organization
uk: Організація

en: Owner
uk: Власник

en: PHP Mail Enabled
uk: PHP Mail включено

en: PROCESSING ...
uk: ОБРОБКА ...

en: Package
uk: Пакет

en: Package Name
uk: Назва пакету

en: Packages
uk: Пакети

en: Packages are incompatible with API Key Authentication.
uk: Пакети несумісні з автентифікацією ключів API.

en: Parent
uk: Батьківський

en: Password
uk: Пароль

en: Passwords do not match
uk: Паролі не збігаються

en: Path
uk: Шлях

en: Per Domain
uk: За домен

en: Plan
uk: План

en: Please confirm action.
uk: Підтвердьте дію.

en: Please fill out all sections of the form.
uk: Будь ласка, заповніть усі розділи форми.

en: Please try again later or contact support.
uk: Повторіть спробу пізніше або зв’яжіться зі службою підтримки.

en: Please try again or contact support.
uk: Спробуйте ще раз або зв’яжіться зі службою підтримки.

en: Please try again.
uk: Будь ласка спробуйте ще раз.

en: Plugin installation will run in background.
uk: Установка плагіна буде працювати у фоновому режимі.

en: Plugins
uk: Плагіни

en: Port
uk: Порт

en: Post Max Size
uk: Максимальний розмір повідомлення

en: PostgreSQL Support
uk: Підтримка PostgreSQL

en: Primary Color (Header, Active Buttons / Text, Etc.)
uk: Основний колір (заголовок, активні кнопки / текст тощо)

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Process
uk: Процес

en: Process Error (Code: 18). Please contact support.
uk: Помилка процесу (код: 18). Зверніться до служби підтримки.

en: Process Error (Code: 19). Please contact support.
uk: Помилка процесу (код: 19). Зверніться до служби підтримки.

en: Processing
uk: Обробка

en: Profile Page Enabled
uk: Сторінку профілю ввімкнено

en: Protocol
uk: Протокол

en: Proxy
uk: Проксі

en: Proxy Connect Timeout
uk: Час очікування проксі-з'єднання

en: Proxy Extensions
uk: Розширення проксі

en: Proxy Read Timeout
uk: Час очікування читання проксі

en: Proxy Send Timeout
uk: Час очікування відправки проксі

en: Proxy Server
uk: Проксі-сервер

en: Proxy Support
uk: Підтримка проксі

en: Proxy Template
uk: Шаблон проксі

en: Pub Key
uk: Паб-ключ

en: Purple
uk: Фіолетовий

en: Quota
uk: Квота

en: RECORD
uk: ЗАПИСЬ

en: RECORDS
uk: ЗАПИСИ

en: RRD Graphs
uk: Графіки RRD

en: Ranges are acceptable
uk: Діапазони прийнятні

en: Rebuild Account
uk: Перебудувати обліковий запис

en: Rebuild Cron
uk: Відновіть Cron

en: Rebuild DB
uk: Перебудувати БД

en: Rebuild DNS
uk: Перебудуйте DNS

en: Rebuild Mail
uk: Відновити пошту

en: Rebuild Web
uk: Відновіть Інтернет

en: Recommended 134x24px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
uk: Рекомендовано 134x24px .png або .gif. (.png, .gif, .jpg та .jpeg до 1 МБ дозволено.)

en: Recommended 32x32px .ico
uk: Рекомендовано 32x32px .ico

en: Recommended 40x40px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
uk: Рекомендовано 40x40px .png або .gif. (.png, .gif, .jpg та .jpeg до 1 МБ дозволено.)

en: Record
uk: Запишіть

en: Records
uk: Записи

en: Recover Password
uk: Відновлення пароля

en: Register
uk: Зареєструйтесь

en: Registrations Enabled
uk: Реєстрація увімкнена

en: Release
uk: Відпустіть

en: Remove One
uk: Видаліть один

en: Reseller Role
uk: Роль торгового посередника

en: Reset
uk: Скидання

en: Reset to Defaults
uk: Скинути до значень за замовчуванням

en: Restart
uk: Перезапустити

en: Restart System?
uk: Перезапустити систему?

en: Restore
uk: Відновлювати

en: Restore All
uk: Відновити всіх

en: Restore Scheduled!
uk: Відновити за розкладом!

en: Restrict users so that they cannot use SSH and access only their home directory. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
uk: Обмежте користувачів, щоб вони не могли використовувати SSH та мати доступ лише до їх домашнього каталогу. Це комерційний модуль, для його ввімкнення потрібно придбати ліцензійний ключ.

en: Result
uk: Результат

en: Rule
uk: Правило

en: Rules
uk: Правила

en: Run Command
uk: Виконати команду

en: Runtime
uk: Час виконання

en: SMTP Encryption
uk: Шифрування SMTP

en: SMTP Host
uk: SMTP хост

en: SMTP Password
uk: Пароль SMTP

en: SMTP Port
uk: Порт SMTP

en: SMTP Username
uk: Ім'я користувача SMTP

en: SOA (Start of Authority)
uk: SOA (початок повноважень)

en: SSH Access
uk: Доступ до SSH

en: SSL Certificate
uk: SSL сертифікат

en: SSL Certificate Authority / Intermediate
uk: Орган / проміжний сертифікат SSL

en: SSL Directory
uk: Каталог SSL

en: SSL Domains
uk: Домени SSL

en: SSL Key
uk: Ключ SSL

en: SSL Setting
uk: Налаштування SSL

en: SSL Support
uk: Підтримка SSL

en: STATUS
uk: СТАТУС

en: SUSPENDED
uk: СУСПАН

en: Saturday
uk: Субота

en: Save
uk: Зберегти

en: Save Form
uk: Зберегти форму

en: Schedule
uk: Розклад

en: Search
uk: Пошук

en: Search Results
uk: Результати пошуку

en: Search...
uk: Пошук ...

en: Secondary Color (Buttons / Text)
uk: Колір другого кольору (кнопки / текст)

en: Security Level
uk: Рівень безпеки

en: Send Credentials To Email
uk: Надішліть авторизацію на електронну пошту

en: Send FTP Credentials to Email:
uk: Надішліть FTP-дані на електронну пошту:

en: Send Notification
uk: Надіслати повідомлення

en: Send Notifications
uk: Надіслати сповіщення

en: Send Timeout
uk: Надіслати тайм-аут

en: Send To:
uk: Відправити:

en: September
uk: Вересень

en: Serial
uk: Серійний

en: Server
uk: Сервер

en: Server Configuration
uk: Конфігурація сервера

en: Server Error (Code: 13). Please contact support.
uk: Помилка сервера (код: 13). Зверніться до служби підтримки.

en: Server Error (Code: 14). Please contact support.
uk: Помилка сервера (код: 14). Зверніться до служби підтримки.

en: Server Error (Code: 16). Please contact support.
uk: Помилка сервера (код: 16). Зверніться до служби підтримки.

en: Server Error (Code: 17). Please contact support.
uk: Помилка сервера (код: 17). Зверніться до служби підтримки.

en: Server Status
uk: Статус сервера

en: Server Timezone
uk: Часовий пояс сервера

en: Server or form error (Code: 3). Please contact support.
uk: Помилка сервера або форми (код: 3). Зверніться до служби підтримки.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Shared
uk: Спільний

en: Shortcuts
uk: Ярлики

en: Show
uk: Показати

en: Sign In to
uk: Увійти в

en: Sign Up
uk: Зареєструйтесь

en: Sign in
uk: Увійти

en: Sign up for
uk: Зареєструйтесь

en: Signature
uk: Підпис

en: Site Name
uk: Назва сайту

en: Size
uk: Розмір

en: Softaculous
uk: Софтакульозний

en: Softaculous is a great Auto Installer having 426 great scripts, 1115 PHP Classes and we are still adding more. Softaculous is ideal for Web Hosting companies and it could give a significant boost to your sales. These scripts cover most of the uses a customer could ever have. We have covered a wide array of Categories so that everyone could find the required script one would need to power their Web Site.
uk: Softaculous - це чудовий автоінсталятор, який має 426 чудових сценаріїв, 1115 класів PHP, і ми все ще додаємо більше. Softaculous ідеально підходить для компаній, що займаються веб-хостингом, і він може дати значний приріст вашим продажам. Ці сценарії охоплюють більшість застосувань, які клієнт міг коли-небудь мати. Ми охопили широкий спектр категорій, щоб кожен міг знайти потрібний сценарій, необхідний для роботи на своєму веб-сайті.

en: Start
uk: Старт

en: State / Province
uk: Штат / провінція

en: Statistics
uk: Статистика

en: Statistics Authorization
uk: Авторизація статистики

en: Stats
uk: Статистика

en: Status
uk: Статус

en: Stop
uk: Стій

en: Subject
uk: Тема

en: Submit
uk: Надіслати

en: Successfully Created!
uk: Успішно створено!

en: Successfully Deleted!
uk: Видалено успішно!

en: Successfully Updated!
uk: Успішно оновлено!

en: Successfully updated!
uk: Успішно оновлено!

en: Sunday
uk: Неділя

en: Support
uk: Підтримка

en: Support URL
uk: URL-адреса підтримки

en: Suspend
uk: Призупинити

en: Suspend Cron Job
uk: Призупинити роботу Cron

en: Suspend DNS Domain
uk: Призупинення DNS-домену

en: Suspend Database
uk: Призупинити базу даних

en: Suspend Mail Account
uk: Призупинення рахунку пошти

en: Suspend Mail Domain
uk: Призупинення домену пошти

en: Suspend Rule
uk: Призупинити правило

en: Suspend Web Domain
uk: Призупинити веб-домен

en: Suspended
uk: Підвісна

en: System Error (Code: 12). Please contact support.
uk: Помилка системи (код: 12). Зверніться до служби підтримки.

en: System Error (Code: 15). Please contact support.
uk: Помилка системи (код: 15). Зверніться до служби підтримки.

en: TTL (Time To Live)
uk: TTL (час жити)

en: TTL (Time-To-Live)
uk: TTL (час жити)

en: Template
uk: Шаблон

en: Theme
uk: Тема

en: This is an example plugin.
uk: Це приклад плагіна.

en: Thursday
uk: Четвер

en: Time
uk: Час

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Title
uk: Назва

en: Total Disk Space
uk: Загальна кількість дискового простору

en: Tuesday
uk: Вівторок

en: Type
uk: Тип

en: Type directory name, one per line. To exlude all dirs use *
uk: Введіть ім'я каталогу, по одному на рядок. Для виключення всіх брудів використовуйте *

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific accounts use following format: domain.com:info:support:postmaster
uk: Введіть доменне ім’я, по одному на рядок. Щоб виключити всі домени, використовуйте *. Для виключення конкретних облікових записів використовуйте наступний формат: domain.com:info:support:postmaster

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific directories use the following format: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp
uk: Введіть доменне ім’я, по одному на рядок. Щоб виключити всі домени, використовуйте *. Щоб виключити конкретні каталоги, використовуйте наступний формат: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp

en: Type full database name, one per line. To exclude all databases use *
uk: Введіть повне ім’я бази даних, по одному на рядок. Для виключення всіх баз даних використовуйте *

en: UPDATING NS ...
uk: ОНОВЛЕННЯ НС ...

en: UPDATING SETTINGS ...
uk: ОНОВЛЕННЯ НАЛАШТУВАННЯ ...

en: USER
uk: КОРИСТУВАЧ

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Unit
uk: Одиниця

en: Unlimited
uk: Необмежений

en: Unsuspend
uk: Невитрачені

en: Unsuspend Cron Job
uk: Невитрачана робота Cron

en: Unsuspend DNS Domain
uk: Невикористовувати DNS-домен

en: Unsuspend Database
uk: Невитрачена база даних

en: Unsuspend Mail Account
uk: Невикористовувати поштовий рахунок

en: Unsuspend Mail Domain
uk: Невикористовувати домен пошти

en: Unsuspend Rule
uk: Правило непотрібного

en: Unsuspend Web Domain
uk: Невикористовувати веб-домен

en: Update
uk: Оновлення

en: Update Account
uk: Оновити обліковий запис

en: Update All
uk: Оновити все

en: Update Counters
uk: Оновлення лічильників

en: Update Cron
uk: Оновити Cron

en: Update Database
uk: Оновити базу даних

en: Update Domain
uk: Оновити домен

en: Update IP
uk: Оновити IP

en: Update Package
uk: Оновити пакет

en: Update Profile
uk: Оновити профіль

en: Update Record
uk: Оновити запис

en: Update Rule
uk: Оновити правило

en: Update Settings
uk: Оновіть налаштування

en: Update User
uk: Оновити користувача

en: Updates
uk: Оновлення

en: Upload Max Filesize
uk: Завантажити максимальний розмір файлу

en: Uptime
uk: Час роботи

en: Uptime:
uk: Пробіг:

en: Use Domain Hostname
uk: Використовуйте ім'я хоста домену

en: Use Local-Part
uk: Використовуйте Local-Part

en: Use Server Hostname
uk: Використовуйте ім'я хоста сервера

en: User
uk: Користувач

en: User Dir
uk: Користувач Дір

en: User Directories
uk: Довідники користувачів

en: User Log
uk: Журнал користувачів

en: User Stats
uk: Статистика користувачів

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Username / Password
uk: Ім'я користувача Пароль

en: Users
uk: Користувачі

en: VESTA
uk: ВЕСТА

en: VWI Branding in Footer
uk: Брендінг VWI у нижньому колонтитулі

en: Value
uk: Значення

en: Version
uk: Версія

en: Vesta API Key
uk: Ключ API Vesta

en: Vesta Admin Password
uk: Пароль адміністратора Vesta

en: Vesta Admin Username
uk: Ім'я користувача адміністратора Vesta

en: Vesta Control Panel Plugins
uk: Плагіни панелі управління Vesta

en: Vesta Host Address
uk: Адреса господаря Вести

en: Vesta Port
uk: Порт Веста

en: Vesta Web Interface
uk: Веб-інтерфейс Vesta

en: VestaCP Host URL or IP Address
uk: URL-адреса хоста або IP-адреса VestaCP

en: View Configuration / MySQL
uk: Перегляд конфігурації / MySQL

en: View Configuration / NGINX
uk: Перегляд конфігурації / NGINX

en: View Configuration / PHP
uk: Перегляд конфігурації / PHP

en: View Logs
uk: Перегляд журналів

en: View Stats
uk: Переглянути статистику

en: Wait Timeout
uk: Зачекайте тайм-аут

en: Warnings Enabled
uk: Попередження ввімкнено

en: Web
uk: Веб

en: Web
uk: Веб

en: Web Aliases
uk: Веб-псевдоніми

en: Web Data
uk: Веб-дані

en: Web Domains
uk: Веб-домени

en: Web Enabled
uk: Інтернет увімкнено

en: Web Server
uk: Веб-сервер

en: Web Statistics
uk: Веб-статистика

en: Web Template
uk: Веб-шаблон

en: Webmail
uk: Веб-пошта

en: Webmail URL
uk: URL-адреса веб-пошти

en: Wednesday
uk: Середа

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Worker Connections
uk: Підключення працівників

en: Worker Processes
uk: Робітничі процеси

en: Yearly
uk: Щорічно

en: Yes
uk: Так

en: Yes, delete it!
uk: Так, видаліть його!

en: You won't be able to revert this!
uk: Ви не зможете відновити це!

en: auth method
uk: auth метод

en: ban for IP
uk: заборона для IP

en: by Carter Roeser
uk: автор Картер Рузер

en: days
uk: днів

en: every
uk: кожен

en: every day
uk: щодня

en: every even day
uk: кожен парний день

en: every even month
uk: кожні рівний місяць

en: every hour
uk: щогодини

en: every minute
uk: щохвилини

en: every month
uk: щомісяця

en: every odd day
uk: кожен непарний день

en: every odd month
uk: кожен непарний місяць

en: every two hours
uk: кожні дві години

en: every two minutes
uk: кожні дві хвилини

en: hostname
uk: ім'я хоста

en: hours
uk: годин

en: port
uk: порт

en: security
uk: безпека

en: updated
uk: оновлено

en: weekdays (5 days)
uk: будні (5 днів)

en: weekend (2 days)
uk: вихідні (2 дні)
