Vesta Web Interface - en to nn translation catalogue (672 entries)

en: 2 to 28 Characters A-Z, 0-9, '-' '.' and '_' Only.
nn: 2 til 28 tegn A-Z, 0-9, '-' '.' og bare.

en: 2 to 28 Letters Only. Apostrophes and hyphens allowed.
nn: Bare to til 28 bokstaver. Apostrofer og bindestrek er tillatt.

en: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) is a payment facilitator for goods and services provided by vestacp.com.
nn: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) er en betalingsformidler for varer og tjenester levert av vestacp.com.

en: ACCOUNTS
nn: REGNSKAP

en: ALIASES
nn: aliaser

en: API Key
nn: API-nøkkel

en: API Method
nn: API-metode

en: Accept
nn: Aksepterer

en: Access Log
nn: Tilgangslogg

en: AccessLog
nn: accesslog

en: Account
nn: Regnskap

en: Account Details
nn: kontodetaljer

en: Account Setting
nn: Kontoinnstilling

en: Account Settings
nn: Kontoinnstillinger

en: Account already exists under same username.
nn: Kontoen eksisterer allerede under samme brukernavn.

en: Account has been successfully created!
nn: Kontoen er opprettet!

en: Accounts
nn: kontoer

en: Action
nn: Handling

en: Active
nn: Aktiv

en: Add
nn: Legg til

en: Add
nn: Legg til

en: Add Account
nn: Legg til konto

en: Add Accounts
nn: Legg til kontoer

en: Add Ban
nn: Legg til Ban

en: Add Banned IP
nn: Legg til utestengt IP

en: Add Cron
nn: Legg til Cron

en: Add Cron Job
nn: Legg til Cron Job

en: Add DNS
nn: Legg til DNS

en: Add DNS Domain
nn: Legg til DNS-domene

en: Add DNS Record
nn: Legg til DNS-post

en: Add Database
nn: Legg til database

en: Add Domain
nn: Legg til domene

en: Add Firewall Rule
nn: Legg til brannmurregel

en: Add IP
nn: Legg til IP

en: Add IP Address
nn: Legg til IP-adresse

en: Add Mail
nn: Legg til e-post

en: Add Mail Account
nn: Legg til postkonto

en: Add Mail Domain
nn: Legg til postdomene

en: Add New object
nn: Legg til nytt objekt

en: Add One
nn: Legg til en

en: Add Package
nn: Legg til pakke

en: Add Record
nn: Legg til post

en: Add Rule
nn: Legg til regel

en: Add User
nn: Legg til bruker

en: Adding & editing custom SSL certificates and backup exclusions does not Work with API key. Features will be disabled.
nn: Å legge til og redigere egendefinerte SSL-sertifikater og eksklusjoner av sikkerhetskopier fungerer ikke med API-nøkkel. Funksjonene blir deaktivert.

en: Additional FTP
nn: Ytterligere FTP

en: Address
nn: Adresse

en: Admin Only
nn: Bare administrator

en: Admin Panel Enabled
nn: Administrasjonspanel aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Advanced Options
nn: Avanserte alternativer

en: Aliases
nn: aliaser

en: All Users
nn: Alle brukere

en: Already have an account?
nn: Har du allerede en konto?

en: AntiSpam Support
nn: AntiSpam-støtte

en: AntiVirus Support
nn: AntiVirus-støtte

en: Antispam
nn: Anti spam

en: April
nn: april

en: Assigned Domain
nn: Tildelt domene

en: Assigned User
nn: Tildelt bruker

en: August
nn: august

en: Authentication Enabled
nn: Autentisering er aktivert

en: Authentication Settings
nn: Autentiseringsinnstillinger

en: Autoreply
nn: Automatisk svar

en: Autoupdate
nn: Automatisk oppdatering

en: BACKUPS
nn: SIKKERHETSKOPIERING

en: BANDWIDTH
nn: båndbredde

en: Back
nn: Tilbake

en: Backed Up
nn: Støttet opp

en: Backend
nn: Baksiden

en: Backend Template
nn: Backend mal

en: Backup
nn: backup

en: Backup
nn: backup

en: Backup Exclusions are incompatible with API Key Authentication.
nn: Eksklusjoner for sikkerhetskopiering er uforenlig med API-nøkkelgodkjenning.

en: Backup Name
nn: Sikkerhetskopienavn

en: Backup Scheduled!
nn: Planlagt sikkerhetskopi!

en: Backups
nn: sikkerhetskopier

en: Backups Enabled
nn: Sikkerhetskopiering er aktivert

en: Ban
nn: Forby

en: Bandwidth
nn: båndbredde

en: Banlist
nn: banliste

en: Banned IPs
nn: Forbudte IP-er

en: Blue
nn: Blå

en: Browse, copy, edit, view, and retrieve all of your web domain files using fully featured File Manager. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
nn: Bla gjennom, kopier, rediger, se og hent alle webdomene-filene dine ved å bruke fullt utstyrt File Manager. Dette er en kommersiell modul, du må kjøpe lisensnøkkel for å aktivere den.

en: Buy License $3/Month
nn: Kjøp lisens $ 3 / måned

en: Buy License $5/Month
nn: Kjøp lisens $ 5 / måned

en: Buy Lifetime License $18
nn: Kjøp livslisens 18 dollar

en: Buy Lifetime License $50
nn: Kjøp Lifetime License $ 50

en: CHECKING DOMAIN ...
nn: Sjekk domener ...

en: CIDR format is supported
nn: CIDR-format støttes

en: CPU
nn: prosessor

en: CREATED
nn: SKAPTE

en: CRON JOBS
nn: CRON JOBB

en: Catchall Email
nn: Catchall e-post

en: Character Set
nn: Karaktersett

en: Charset
nn: charset

en: Choose whether or not the admin should go to the admin panel or home after login.
nn: Velg om administratoren skal gå til adminpanelet eller hjemmet etter innlogging.

en: City / Locality
nn: By / lokalitet

en: Client Max Body Size
nn: Klientens maksimale kroppsstørrelse

en: Cloudflare API Key
nn: Cloudflare API-nøkkel

en: Cloudflare Account Email Address
nn: Cloudflare-konto e-postadresse

en: Cloudflare Disabled
nn: Cloudflare deaktivert

en: Cloudflare Disabled!
nn: Cloudflare deaktivert!

en: Cloudflare Enabled!
nn: Cloudflare aktivert!

en: Cloudflare Level
nn: Cloudflare-nivå

en: Cloudflare Support
nn: Cloudflare-støtte

en: Cloudflare Unavailable
nn: Cloudflare utilgjengelig

en: Comma seperated list of installed plugins.
nn: Kommaseparert liste over installerte plugins.

en: Command
nn: Kommando

en: Comment
nn: Kommentar

en: Compression Level
nn: Kompresjonsnivå

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Configure Backup
nn: Konfigurer sikkerhetskopi

en: Configure Backup Exclusions
nn: Konfigurer eksklusjoner for sikkerhetskopiering

en: Configure PHP
nn: Konfigurer PHP

en: Configure Restore
nn: Konfigurer gjenoppretting

en: Configure Server
nn: Konfigurer server

en: Confirm
nn: Bekrefte

en: Confirm Pass
nn: Bekreft pass

en: Confirm Password
nn: bekreft passord

en: Control Panel
nn: Kontrollpanel

en: Control Panel v1
nn: Kontrollpanel v1

en: Country
nn: Land

en: Created
nn: laget

en: Cron Enabled
nn: Cron aktivert

en: Current Favicon:
nn: Nåværende favoritt:

en: Current Icon:
nn: Nåværende ikon:

en: Current Logo:
nn: Nåværende logo:

en: Current Number of Databases
nn: Nåværende antall databaser

en: Custom
nn: Tilpasset

en: Custom Footer
nn: Tilpasset bunntekst

en: Custom SSL Certificates are incompatible with API Key Authentication.
nn: Tilpassede SSL-sertifikater er inkompatible med API-nøkkelgodkjenning.

en: Custom Theme Colors
nn: Tilpassede temafarger

en: DATABASES
nn: DATABASENE

en: DELETING CLOUDFLARE ...
nn: SLETTER CLOUDFLARE ...

en: DNS Domains
nn: DNS-domener

en: DNS Enabled
nn: DNS aktivert

en: DNS Records
nn: DNS-poster

en: DNS Server
nn: DNS-server

en: DNS Support
nn: DNS-støtte

en: DNS Template
nn: DNS-mal

en: DOMAIN
nn: DOMENE

en: DOMAINS
nn: domener

en: Daily
nn: Daglig

en: Dark
nn: Mørk

en: Dashboard
nn: dashbord

en: Database
nn: database

en: Database Enabled
nn: Database aktivert

en: Database Error
nn: Database feil

en: Database Error:
nn: Database feil:

en: Databases
nn: databaser

en: Date
nn: Dato

en: Day
nn: Dag

en: Day of Week
nn: Ukedag

en: December
nn: desember

en: Default
nn: Misligholde

en: Default Language
nn: Standard språk

en: Default Nameservers
nn: Standard navneserver

en: Default To Admin
nn: Standard til administrator

en: Delete
nn: Slett

en: Delete Backup
nn: Slett sikkerhetskopi

en: Delete Cron Job
nn: Slett Cron Job

en: Delete DNS
nn: Slett DNS

en: Delete DNS Domain
nn: Slett DNS-domene

en: Delete DNS Record
nn: Slett DNS-post

en: Delete DNS Record?
nn: Vil du slette DNS-post?

en: Delete Database
nn: Slett database

en: Delete Domain
nn: Slett domenet

en: Delete IP Address
nn: Slett IP-adresse

en: Delete Mail
nn: Slett e-post

en: Delete Mail Account
nn: Slett postkonto

en: Delete Mail Domain
nn: Slett postdomene

en: Delete Rule
nn: Slett regel

en: Delete Web Domain
nn: Slett webdomene

en: Delete package:
nn: Slett pakke:

en: Descriptor
nn: descriptor

en: Developer
nn: Utvikler

en: Directories
nn: kataloger

en: Disable
nn: Deaktiver

en: Disable
nn: Deaktiver

en: Disable Cloudflare
nn: Deaktiver Cloudflare

en: Disable Cron
nn: Deaktiver Cron

en: Disabled
nn: Funksjonshemmet

en: Disk Quota
nn: Diskkvote

en: Disk Quota Used
nn: Diskkvote brukt

en: Disk Space
nn: Diskplass

en: Disk Usage
nn: Diskbruk

en: Disk Usage Breakdown
nn: Fordeling av diskbruk

en: Display Errors
nn: Skjermfeil

en: Display messages for installation warnings and connection errors.
nn: Vis meldinger for installasjonsvarsler og tilkoblingsfeil.

en: Display/Close shortcuts
nn: Vis / lukk snarveier

en: Domain
nn: Domene

en: Domain Name
nn: Domenenavn

en: Domains
nn: domener

en: Don't Store Forwarded Mail
nn: Ikke lagre videresendt post

en: Don't have an account?
nn: Har du ikke en konto?

en: Download
nn: nedlasting

en: Download Accesslog
nn: Last ned Accesslog

en: Download Errorlog
nn: Last ned Errorlog

en: Drop
nn: Miste

en: EXPORTING RECORDS ...
nn: Eksporterer opptak ...

en: Edit
nn: Redigere

en: Edit Cron Job
nn: Rediger Cron Job

en: Edit DNS Domain
nn: Rediger DNS-domene

en: Edit DNS Record
nn: Rediger DNS-post

en: Edit Database
nn: Rediger database

en: Edit Firewall Rule
nn: Rediger brannmurregel

en: Edit IP Address
nn: Rediger IP-adresse

en: Edit Mail Account
nn: Rediger postkonto

en: Edit Mail Domain
nn: Rediger postdomene

en: Edit Package
nn: Rediger pakke

en: Edit Panel Settings
nn: Rediger panelinnstillinger

en: Edit User
nn: Rediger bruker

en: Edit Web Domain
nn: Rediger webdomene

en: Email
nn: e-post

en: Email Addresses
nn: E-post adresse

en: Email Addresss
nn: E-postadresser

en: Enable
nn: Muliggjøre

en: Enable
nn: Muliggjøre

en: Enable / Disable Sections
nn: Aktiver / deaktiver seksjoner

en: Enable Cloudflare
nn: Aktiver Cloudflare

en: Enable Cron
nn: Aktiver Cron

en: Enable Cron Notifications
nn: Aktiver Cron-varsler

en: Enabled
nn: aktivert

en: Encryption Key 1
nn: Krypteringsnøkkel 1

en: Encryption Key 2
nn: Krypteringsnøkkel 2

en: Enter License Key
nn: Angi lisensnøkkel

en: Enter your details below
nn: Skriv inn detaljene nedenfor

en: Enter your username and instructions will be sent to you.
nn: Skriv inn brukernavnet ditt, og instruksjonene vil bli sendt til deg.

en: Error Adding Mail Domain
nn: Feil ved tilføyelse av postdomene

en: Error Creating Web Domain
nn: Feil ved oppretting av webdomene

en: Error Deleting Web Domain
nn: Feil ved sletting av webdomene

en: Error Disabling Notifications
nn: Feil ved deaktivering av varsler

en: Error Enabling Notifications
nn: Feil ved aktivering av varsler

en: Error Log
nn: Feil logg

en: Error Reporting
nn: Feilrapportering

en: Error Updating DNS Domain
nn: Feil ved oppdatering av DNS-domene

en: Error Updating DNS Record
nn: Feil ved oppdatering av DNS-post

en: Error Updating IP Address
nn: Feil ved oppdatering av IP-adresse

en: Error Updating Mail Account
nn: Feil ved oppdatering av e-postkonto

en: Error Updating Mail Domain
nn: Feil ved oppdatering av postdomene

en: Error Updating Package
nn: Feil ved oppdatering av pakken

en: Error Updating Profile
nn: Feil ved oppdatering av profil

en: Error Updating Server
nn: Feil ved oppdatering av server

en: Error Updating Settings
nn: Feil ved oppdatering av innstillinger

en: Error Updating User
nn: Feil ved oppdatering av bruker

en: Error Updating Web Domain
nn: Feil ved oppdatering av webdomene

en: Error: Incorrect Login.
nn: Feil: Feil pålogging.

en: ErrorLog
nn: Feil logg

en: Essentially Off
nn: Hovedsakelig av

en: Example Plugin
nn: Eksempel Plugin

en: Exclusions
nn: utelukkelser

en: Exit form
nn: Avslutt skjema

en: Expiration
nn: Utløp

en: Expiration Date
nn: Utløpsdato

en: FTP Account
nn: FTP-konto

en: FTP Client URL
nn: FTP-klient-URL

en: Failed to connect to server. Please check config.
nn: Kunne ikke koble til serveren. Vennligst sjekk config.

en: Fatal Error (Code: 20). Please contact support.
nn: Dødelig feil (kode: 20). Ta kontakt med support.

en: Feature Disabled
nn: Funksjon deaktivert

en: February
nn: februar

en: File Manager
nn: Filbehandler

en: Firewall
nn: brannmur

en: First Name
nn: Fornavn

en: Flexible
nn: fleksibel

en: Footer Text
nn: Bunntekst

en: Forgot pwd?
nn: Glemt pwd?

en: Forward To
nn: Videresend til

en: Frequency
nn: Frekvens

en: Friday
nn: fredag

en: From Address
nn: Fra adresse

en: From Name
nn: Fra navn

en: Full (Strict)
nn: Full (streng)

en: GZip
nn: gzip

en: GZip Compression Level
nn: GZip-komprimeringsnivå

en: Generate
nn: generere

en: Generate CSR
nn: Generer CSR

en: Generate CSR / SSL Cert
nn: Generer CSR / SSL Cert

en: Get Premium License
nn: Få premium lisens

en: Go back
nn: Gå tilbake

en: Go to BACKUPS
nn: Gå til BACKUPS

en: Go to CRON JOBS
nn: Gå til CRON JOBS

en: Go to DASHBOARD
nn: Gå til Dashboard

en: Go to DATABASE
nn: Gå til DATABASE

en: Go to DNS
nn: Gå til DNS

en: Go to MAIL
nn: Gå til MAIL

en: Go to PROFILE
nn: Gå til PROFIL

en: Go to WEB
nn: Gå til WEB

en: Google Analytics ID
nn: Google Analytics-ID

en: Graphs
nn: grafer

en: Hide Notifications
nn: Skjul varsler

en: High
nn: Høy

en: Home
nn: Hjem

en: Host
nn: Vert

en: Host Dashboard
nn: Vert Dashboard

en: Hostname
nn: vertsnavn

en: Hosts
nn: verter

en: Hour
nn: Time

en: Hourly
nn: Hver time

en: I'm Under Attack!
nn: Jeg er under angrep!

en: IMPORTING RECORDS ...
nn: IMPORTERENDE OPPTAK ...

en: IP Address
nn: IP adresse

en: IP Addresses
nn: IP-adresser

en: IP or Value
nn: IP eller verdi

en: IPs
nn: IP-adresser

en: In Megabytes
nn: I Megabyte

en: Includes folder has not been secured
nn: Inkluderer mappe er ikke sikret

en: Interactive Timeout
nn: Interaktiv tidsavbrudd

en: Interakt API Key
nn: Interakt API-nøkkel

en: Interakt App ID
nn: Interakt app-ID

en: Invalid Email Address
nn: Ugyldig epostadresse

en: Invalid data entered in form.
nn: Ugyldige data lagt inn i skjema.

en: Invalid data entered in form. Please try again.
nn: Ugyldige data lagt inn i skjema. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Issuer
nn: utsteder

en: January
nn: januar

en: Job
nn: Jobb

en: Joined
nn: Ble med

en: July
nn: juli

en: June
nn: juni

en: Key
nn: Nøkkel

en: Language
nn: Språk

en: Last Name
nn: Etternavn

en: Leave blank for default or enter 'disabled' to disable.
nn: La stå tomt som standard, eller skriv inn "disabled" for å deaktivere.

en: Leave blank or enter 'disabled' to disable.
nn: La være tomt eller skriv inn "disabled" for å deaktivere.

en: Let's Encrypt Support
nn: La oss kryptere støtte

en: License Key
nn: Lisensnøkkel

en: Link to Old CP Enabled
nn: Link til gammel CP aktivert

en: List
nn: Liste

en: List Accounts
nn: Liste kontoer

en: List Records
nn: Liste over poster

en: Load Average:
nn: Last gjennomsnitt:

en: Loading
nn: Laster

en: Loading Dashboard
nn: Laster inn dashbordet

en: Local Backup
nn: Lokal sikkerhetskopi

en: Log
nn: Logg

en: Log in
nn: Logg Inn

en: Log out
nn: Logg ut

en: Login
nn: Logg Inn

en: Login as
nn: Logg inn som

en: Logout
nn: Logg ut

en: Low
nn: Lav

en: MAIL
nn: POST

en: Mail
nn: Post

en: Mail Accounts
nn: Postkontoer

en: Mail Data
nn: E-postdata

en: Mail Domains
nn: E-postdomener

en: Mail Enabled
nn: E-post aktivert

en: Mail Method
nn: E-postmetode

en: Mail Server
nn: Mailserver

en: Manage
nn: Få til

en: Manage Backups
nn: Administrer sikkerhetskopier

en: Manage Cron Jobs
nn: Administrer Cron-jobber

en: Manage DNS
nn: Administrer DNS

en: Manage DNS Domain
nn: Administrer DNS-domene

en: Manage DNS Domains
nn: Administrer DNS-domener

en: Manage Databases
nn: Administrer databaser

en: Manage Fail2Ban
nn: Administrer Fail2Ban

en: Manage Firewall
nn: Administrer brannmuren

en: Manage IP Addresses
nn: Administrer IP-adresser

en: Manage Mail Accounts
nn: Administrer postkontoer

en: Manage Mail Domains
nn: Administrer postdomener

en: Manage Packages
nn: Administrer pakker

en: Manage Users
nn: Administrer brukere

en: Manage Web Domains
nn: Administrer nettdomener

en: March
nn: mars

en: Max Allowed Packet
nn: Maks tillatt pakke

en: Max Connections
nn: Maks tilkoblinger

en: Max Execution Time
nn: Maks utførelsestid

en: Max Input Time
nn: Maks inngangstid

en: Max Length 16 Characters Including Prefix
nn: Maks lengde 16 tegn inkludert prefiks

en: Max User Connections
nn: Maks brukertilkoblinger

en: Maximum Number of Databases
nn: Maksimalt antall databaser

en: May
nn: Kan

en: Memory
nn: Hukommelse

en: Memory Limit
nn: Minnebegrensning

en: Message
nn: Beskjed

en: Minimum 6 Characters: One uppercade letter, lowercase letter and number required.
nn: Minimum 6 tegn: Én stor bokstav, liten bokstav og antall kreves.

en: Minute
nn: Minutt

en: Minutes
nn: Minutter

en: Monday
nn: mandag

en: Month
nn: Måned

en: Monthly
nn: Månedlig

en: My Account
nn: Min konto

en: MySQL Server Failed To Connect
nn: MySQL Server kunne ikke koble til

en: N/A
nn: N / A

en: Name
nn: Navn

en: Nameservers
nn: navnetjenere

en: Navigation
nn: Navigasjon

en: Netmask
nn: Nettmaske

en: Network
nn: Nettverk

en: New Favicon:
nn: Ny favoritt:

en: New Icon:
nn: Nytt ikon:

en: New Logo:
nn: Ny logo:

en: No
nn: Nei

en: No Authentication
nn: Ingen autentisering

en: No Encryption
nn: Ingen kryptering

en: No Notifications
nn: Ingen varsler

en: None
nn: Ingen

en: Normal Password
nn: Normalt passord

en: Not After
nn: Ikke etter

en: Not Backed Up
nn: Ikke sikkerhetskopiert

en: Not Before
nn: Ikke før

en: Not Provided
nn: Ikke inkludert

en: Notification System Disabled. Please enable the notification system from the VWI settings menu to send notifications.
nn: Varslingssystem er deaktivert. Aktiver varslingssystemet fra VWI-innstillingsmenyen for å sende varsler.

en: Notification System Enabled
nn: Varslingssystem er aktivert

en: Notifications
nn: Varsler

en: November
nn: november

en: OUTDATED
nn: UTDATERT

en: October
nn: oktober

en: Off
nn: Av

en: On
nn: På

en: One Or More Email Addresses
nn: En eller flere e-postadresser

en: One or more email addresses
nn: En eller flere e-postadresser

en: Optional
nn: Valgfri

en: Optional Integrations
nn: Valgfrie integrasjoner

en: Optional Links
nn: Valgfrie koblinger

en: Orange
nn: oransje

en: Order
nn: Rekkefølge

en: Organization
nn: Organisasjon

en: Owner
nn: Eieren

en: PHP Mail Enabled
nn: PHP-post aktivert

en: PROCESSING ...
nn: BEHANDLING ...

en: Package
nn: Pakke

en: Package Name
nn: Pakkenavn

en: Packages
nn: pakker

en: Packages are incompatible with API Key Authentication.
nn: Pakker er inkompatible med API-nøkkelgodkjenning.

en: Password
nn: Passord

en: Passwords do not match
nn: passordene er ikke like

en: Path
nn: Sti

en: Per Domain
nn: Per domene

en: Please confirm action.
nn: Bekreft handlingen.

en: Please fill out all sections of the form.
nn: Vennligst fyll ut alle delene av skjemaet.

en: Please try again later or contact support.
nn: Vennligst prøv igjen senere eller kontakt support.

en: Please try again or contact support.
nn: Vennligst prøv igjen eller kontakt support.

en: Please try again.
nn: Vær så snill, prøv på nytt.

en: Plugin installation will run in background.
nn: Plugin-installasjonen kjører i bakgrunnen.

en: Plugins
nn: plugins

en: Port
nn: Havn

en: Post Max Size
nn: Innlegg Maks størrelse

en: PostgreSQL Support
nn: PostgreSQL-støtte

en: Primary Color (Header, Active Buttons / Text, Etc.)
nn: Primærfarge (Topptekst, aktive knapper / tekst, osv.)

en: Priority
nn: Prioritet

en: Process
nn: Prosess

en: Process Error (Code: 18). Please contact support.
nn: Prosessfeil (kode: 18). Ta kontakt med support.

en: Process Error (Code: 19). Please contact support.
nn: Prosessfeil (kode: 19). Ta kontakt med support.

en: Processing
nn: Behandling

en: Profile Page Enabled
nn: Profilsiden er aktivert

en: Protocol
nn: protokoll

en: Proxy
nn: proxy

en: Proxy Connect Timeout
nn: Proxy Connect-tidsavbrudd

en: Proxy Extensions
nn: Proxy-utvidelser

en: Proxy Server
nn: Proxy-server

en: Proxy Support
nn: Proxy-støtte

en: Proxy Template
nn: Proxy-mal

en: Pub Key
nn: Pub nøkkel

en: Quota
nn: Kvote

en: RECORD
nn: TA OPP

en: RRD Graphs
nn: RRD-grafer

en: Ranges are acceptable
nn: Områder er akseptable

en: Rebuild Account
nn: Gjenoppbygg konto

en: Rebuild Cron
nn: Gjenoppbygge Cron

en: Rebuild DB
nn: Gjenoppbygge DB

en: Rebuild DNS
nn: Gjenoppbygge DNS

en: Rebuild Mail
nn: Gjenoppbygge Mail

en: Rebuild Web
nn: Gjenoppbygge nettet

en: Recommended 134x24px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
nn: Anbefalt 134x24px .png eller .gif. (.png, .gif, .jpg og .jpeg opp til 1 MB tillatt.)

en: Recommended 32x32px .ico
nn: Anbefalt 32x32px .ico

en: Recommended 40x40px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
nn: Anbefalt 40x40px .png eller .gif. (.png, .gif, .jpg og .jpeg opp til 1 MB tillatt.)

en: Record
nn: Ta opp

en: Recover Password
nn: Gjenopprett passord

en: Register
nn: Registrere

en: Registrations Enabled
nn: Registreringer er aktivert

en: Release
nn: Utgivelse

en: Remove One
nn: Fjern en

en: Reseller Role
nn: Forhandlerens rolle

en: Reset
nn: Nullstille

en: Reset to Defaults
nn: Tilbakestill til standardinnstillinger

en: Restart
nn: Omstart

en: Restart System?
nn: Start systemet på nytt?

en: Restore
nn: Restaurere

en: Restore All
nn: Gjenopprett alle

en: Restore Scheduled!
nn: Gjenopprett planlagt!

en: Restrict users so that they cannot use SSH and access only their home directory. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
nn: Begrens brukere slik at de ikke kan bruke SSH og bare få tilgang til deres hjemmekatalog. Dette er en kommersiell modul, du må kjøpe lisensnøkkel for å aktivere den.

en: Result
nn: Resultat

en: Rule
nn: Regel

en: Rules
nn: regler

en: Run Command
nn: Kjør kommando

en: SMTP Encryption
nn: SMTP-kryptering

en: SMTP Host
nn: SMTP-vert

en: SMTP Password
nn: SMTP-passord

en: SMTP Port
nn: SMTP-port

en: SMTP Username
nn: SMTP-brukernavn

en: SSH Access
nn: SSH-tilgang

en: SSL Certificate
nn: SSL-sertifikat

en: SSL Directory
nn: SSL-katalog

en: SSL Domains
nn: SSL-domener

en: SSL Key
nn: SSL-nøkkel

en: SSL Setting
nn: SSL-innstilling

en: SSL Support
nn: SSL-støtte

en: SUSPENDED
nn: sUSPENDERT

en: Saturday
nn: lørdag

en: Save
nn: Lagre

en: Save Form
nn: Lagre skjema

en: Schedule
nn: Rute

en: Search
nn: Søk

en: Search Results
nn: Søkeresultater

en: Search...
nn: Søk...

en: Secondary Color (Buttons / Text)
nn: Sekundær farge (knapper / tekst)

en: Security Level
nn: Sikkerhetsnivå

en: Send Credentials To Email
nn: Send legitimasjon til e-post

en: Send FTP Credentials to Email:
nn: Send FTP-legitimasjon til e-post:

en: Send Notification
nn: Send varsel

en: Send Notifications
nn: Send varsler

en: Send Timeout
nn: Send timeout

en: Send To:
nn: Send til:

en: September
nn: september

en: Serial
nn: Serie

en: Server Configuration
nn: Serverkonfigurasjon

en: Server Error (Code: 13). Please contact support.
nn: Serverfeil (kode: 13). Ta kontakt med support.

en: Server Error (Code: 14). Please contact support.
nn: Serverfeil (kode: 14). Ta kontakt med support.

en: Server Error (Code: 16). Please contact support.
nn: Serverfeil (kode: 16). Ta kontakt med support.

en: Server Error (Code: 17). Please contact support.
nn: Serverfeil (kode: 17). Ta kontakt med support.

en: Server Status
nn: Serverstatus

en: Server Timezone
nn: Serverens tidssone

en: Server or form error (Code: 3). Please contact support.
nn: Server- eller skjemafeil (Kode: 3). Ta kontakt med support.

en: Settings
nn: innstillinger

en: Shared
nn: Delt

en: Shortcuts
nn: snarveier

en: Show
nn: Forestilling

en: Sign In to
nn: Logg deg på

en: Sign Up
nn: Melde deg på

en: Sign in
nn: Logg inn

en: Sign up for
nn: Melde seg på

en: Signature
nn: Signatur

en: Site Name
nn: Side navn

en: Size
nn: Størrelse

en: Softaculous Enabled
nn: Softaculous aktivert

en: Softaculous is a great Auto Installer having 426 great scripts, 1115 PHP Classes and we are still adding more. Softaculous is ideal for Web Hosting companies and it could give a significant boost to your sales. These scripts cover most of the uses a customer could ever have. We have covered a wide array of Categories so that everyone could find the required script one would need to power their Web Site.
nn: Softaculous er en flott Auto Installer som har 426 flotte skript, 1115 PHP-klasser, og vi legger fortsatt til flere. Softaculous er ideell for webhotellfirmaer, og det kan gi et betydelig løft for salget. Disse skriptene dekker de fleste bruksområdene en kunde noensinne kan ha. Vi har dekket et bredt utvalg av kategorier slik at alle kunne finne det nødvendige skriptet en trenger for å drive nettstedet sitt.

en: State / Province
nn: Stat / provins

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Statistics Authorization
nn: Statistikk autorisasjon

en: Stats
nn: Statistikk

en: Stop
nn: Stoppe

en: Subject
nn: Emne

en: Submit
nn: Sende inn

en: Successfully Created!
nn: Vellykket opprettet!

en: Successfully Deleted!
nn: Slettet!

en: Successfully Updated!
nn: Vellykket oppdatert!

en: Successfully updated!
nn: Oppdatert!

en: Sunday
nn: søndag

en: Support
nn: Brukerstøtte

en: Support URL
nn: Støtte-URL

en: Suspend
nn: Utsette

en: Suspend DNS Domain
nn: Stopp DNS-domene

en: Suspend Database
nn: Stopp databasen

en: Suspend Mail Account
nn: Stopp postkonto

en: Suspend Rule
nn: Stopp regel

en: Suspend Web Domain
nn: Suspend webdomene

en: Suspended
nn: suspendert

en: System Error (Code: 12). Please contact support.
nn: Systemfeil (kode: 12). Ta kontakt med support.

en: System Error (Code: 15). Please contact support.
nn: Systemfeil (kode: 15). Ta kontakt med support.

en: Template
nn: Mal

en: Theme
nn: Tema

en: This is an example plugin.
nn: Dette er et eksempel på plugin.

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Time
nn: Tid

en: Timezone
nn: Tidssone

en: Title
nn: Tittel

en: Total Disk Space
nn: Totalt diskplass

en: Tuesday
nn: tirsdag

en: Type directory name, one per line. To exlude all dirs use *
nn: Skriv inn katalognavn, en per linje. Bruk * for å ekskludere alle direktesendinger

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific accounts use following format: domain.com:info:support:postmaster
nn: Skriv inn domenenavn, ett per linje. Bruk * for å ekskludere alle domener. For å ekskludere spesifikke kontoer, bruk følgende format: domain.com:info:support:postmaster

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific directories use the following format: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp
nn: Skriv inn domenenavn, ett per linje. Bruk * for å ekskludere alle domener. For å ekskludere bestemte kataloger, bruk følgende format: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp

en: Type full database name, one per line. To exclude all databases use *
nn: Skriv inn hele databasenavnet, ett per linje. For å ekskludere alle databaser, bruk *

en: UPDATING NS ...
nn: OPPDATERING NS ...

en: UPDATING SETTINGS ...
nn: OPPDATERING AV INNSTILLINGER ...

en: USER
nn: BRUKER

en: Unavailable
nn: Utilgjengelig

en: Unit
nn: Enhet

en: Unlimited
nn: ubegrenset

en: Unsuspend
nn: Fjerning av suspensjon

en: Unsuspend DNS Domain
nn: Unsuspend DNS-domene

en: Unsuspend Database
nn: Unsuspend databasen

en: Unsuspend Mail Account
nn: Fjern ikke e-postkonto

en: Unsuspend Rule
nn: Unsuspend regel

en: Unsuspend Web Domain
nn: Unsuspend webdomene

en: Update
nn: Oppdater

en: Update Account
nn: Oppdater konto

en: Update All
nn: Oppdater alt

en: Update Counters
nn: Oppdater tellere

en: Update Cron
nn: Oppdater Cron

en: Update Database
nn: Oppdatere database

en: Update Domain
nn: Oppdater domene

en: Update IP
nn: Oppdater IP

en: Update Package
nn: Oppdater pakken

en: Update Profile
nn: Oppdater profil

en: Update Record
nn: Oppdater posten

en: Update Rule
nn: Oppdater regel

en: Update Settings
nn: Oppdater innstillinger

en: Update User
nn: Oppdater bruker

en: Updates
nn: oppdateringer

en: Upload Max Filesize
nn: Last opp maks filstørrelse

en: Uptime
nn: oppetid

en: Uptime:
nn: oppetid:

en: Use Domain Hostname
nn: Bruk Domain Hostname

en: Use Local-Part
nn: Bruk lokal del

en: Use Server Hostname
nn: Bruk serververtsnavn

en: User
nn: Bruker

en: User Dir
nn: Bruker Dir

en: User Directories
nn: Brukerkataloger

en: User Log
nn: Brukerlogg

en: User Stats
nn: Brukerstatistikk

en: Username
nn: Brukernavn

en: Username / Password
nn: Brukernavn passord

en: Users
nn: brukere

en: VWI Branding in Footer
nn: VWI Branding i bunntekst

en: Value
nn: Verdi

en: Version
nn: Versjon

en: Vesta API Key
nn: Vesta API-nøkkel

en: Vesta Admin Password
nn: Vesta Admin-passord

en: Vesta Admin Username
nn: Vesta Admin Brukernavn

en: Vesta Control Panel Plugins
nn: Vesta Kontrollpanel-plugins

en: Vesta Host Address
nn: Vesta vertsadresse

en: Vesta Port
nn: Vesta havn

en: Vesta Web Interface
nn: Vesta nettgrensesnitt

en: VestaCP Host URL or IP Address
nn: VestaCP Host URL eller IP Address

en: View Configuration / MySQL
nn: Vis konfigurasjon / MySQL

en: View Configuration / NGINX
nn: Vis konfigurasjon / NGINX

en: View Configuration / PHP
nn: Vis konfigurasjon / PHP

en: View Logs
nn: Vis logger

en: View Stats
nn: Vis statistikk

en: Wait Timeout
nn: Vent på timeout

en: Warnings Enabled
nn: Advarsler er aktivert

en: Web
nn: web

en: Web
nn: web

en: Web Aliases
nn: Web aliaser

en: Web Data
nn: Nettdata

en: Web Domains
nn: Nettdomener

en: Web Enabled
nn: Internett aktivert

en: Web Server
nn: Internett server

en: Web Statistics
nn: Nettstatistikk

en: Web Template
nn: Nettmal

en: Wednesday
nn: onsdag

en: Weekly
nn: Ukentlig

en: Worker Connections
nn: Arbeiderforbindelser

en: Worker Processes
nn: Arbeiderprosesser

en: Yearly
nn: årlig

en: Yes
nn: Ja

en: Yes, delete it!
nn: Ja, slett den!

en: You won't be able to revert this!
nn: Du vil ikke kunne tilbakestille dette!

en: auth method
nn: autorisasjonsmetode

en: ban for IP
nn: forbud for IP

en: by Carter Roeser
nn: av Carter Roeser

en: days
nn: dager

en: every
nn: hver

en: every day
nn: hver dag

en: every even day
nn: hver jevn dag

en: every even month
nn: hver jevn måned

en: every hour
nn: hver time

en: every minute
nn: hvert minutt

en: every month
nn: hver måned

en: every odd day
nn: hver merkelige dag

en: every odd month
nn: hver odde måned

en: every two hours
nn: annenhver time

en: every two minutes
nn: annethvert minutt

en: hostname
nn: vertsnavn

en: hours
nn: timer

en: port
nn: havn

en: security
nn: sikkerhet

en: updated
nn: oppdatert

en: weekdays (5 days)
nn: hverdager (5 dager)

en: weekend (2 days)
nn: helg (2 dager)
