Vesta Web Interface - en to ka translation catalogue (719 entries)

en: 2 to 28 Characters A-Z, 0-9, '-' '.' and '_' Only.
ka: 2-დან 28 სიმბოლო A-Z, 0-9, '-' '. და მხოლოდ.

en: 2 to 28 Letters Only. Apostrophes and hyphens allowed.
ka: მხოლოდ 2-დან 28 წერილი. აპოსტროფები და ჰიპინები დაშვებულია.

en: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) is a payment facilitator for goods and services provided by vestacp.com.
ka: 2Checkout.com Inc. (ოჰაიო, აშშ) არის გადახდის ხელშემწყობი საქონლისა და მომსახურებისთვის, რომელსაც უზრუნველყოფს vestacp.com.

en: ACCOUNTS
ka: აღრიცხვა

en: ADDING DOMAIN ...
ka: DOMAIN დამატება ...

en: ALIASES
ka: უცხოპლანეტელები

en: API Key
ka: API გასაღები

en: API Method
ka: API მეთოდი

en: Accept
ka: მიიღოს

en: Access Log
ka: წვდომის ჟურნალი

en: Account
ka: ანგარიში

en: Account Details
ka: ანგარიშის დეტალები

en: Account Setting
ka: Ანგარიშის პარამეტრები

en: Account Settings
ka: Ანგარიშის პარამეტრები

en: Account already exists under same username.
ka: ანგარიში უკვე იგივე სახელის სახელით არსებობს.

en: Account has been successfully created!
ka: ანგარიში წარმატებით შეიქმნა!

en: Accounts
ka: ანგარიშები

en: Action
ka: მოქმედება

en: Active
ka: აქტიური

en: Add
ka: დამატება

en: Add
ka: დამატება

en: Add Account
ka: ანგარიშის დამატება

en: Add Accounts
ka: დაამატეთ ანგარიშები

en: Add Ban
ka: დაამატეთ ბან

en: Add Banned IP
ka: აკრძალული IP დამატება

en: Add Cron
ka: დაამატეთ კრონი

en: Add Cron Job
ka: დაამატეთ Cron Job

en: Add DNS
ka: დაამატეთ DNS

en: Add DNS Domain
ka: დაამატეთ DNS დომენი

en: Add DNS Record
ka: დაამატეთ DNS ჩანაწერი

en: Add Database
ka: მონაცემთა ბაზის დამატება

en: Add Domain
ka: დომენის დამატება

en: Add Firewall Rule
ka: დაამატეთ Firewall- ის წესი

en: Add IP
ka: დაამატეთ IP

en: Add IP Address
ka: დაამატეთ IP მისამართი

en: Add Mail
ka: ფოსტის დამატება

en: Add Mail Account
ka: ფოსტის ანგარიშის დამატება

en: Add Mail Domain
ka: ფოსტის დომენის დამატება

en: Add New object
ka: დაამატეთ ახალი ობიექტი

en: Add One
ka: დაამატე ერთი

en: Add Package
ka: დაამატეთ პაკეტი

en: Add Record
ka: ჩანაწერის დამატება

en: Add Rule
ka: წესის დამატება

en: Add User
ka: მომხმარებლის დამატება

en: Adding & editing custom SSL certificates and backup exclusions does not Work with API key. Features will be disabled.
ka: პირადი SSL სერთიფიკატების დამატება და რედაქტირება არ ახდენს API ღილაკს. გამორთულია ფუნქციები.

en: Additional FTP
ka: დამატებითი FTP

en: Address
ka: მისამართი

en: Admin Only
ka: მხოლოდ ადმინ

en: Admin Panel Enabled
ka: ჩართულია ადმინისტრატორი

en: Administration
ka: ადმინისტრაცია

en: Advanced Options
ka: Დამატებითი პარამეტრები

en: All Users
ka: Ყველა მომხმარებელი

en: Already have an account?
ka: უკვე გაქვთ ანგარიში?

en: AntiSpam Support
ka: AntiSpam მხარდაჭერა

en: AntiVirus Support
ka: ანტივირუსული მხარდაჭერა

en: Antispam
ka: Ანტი - სპამი

en: Antivirus
ka: ანტივირუსული

en: Apps
ka: პროგრამები

en: April
ka: აპრილი

en: Assigned Domain
ka: მინიჭებული დომენი

en: Assigned User
ka: მინიჭებული მომხმარებელი

en: August
ka: აგვისტო

en: Authentication Enabled
ka: ავთენტიფიკაცია ჩართულია

en: Authentication Settings
ka: ავტორიზაციის პარამეტრები

en: Autoreply
ka: Ავტომატური პასუხი

en: Autoupdate
ka: Ავტომატური განახლება

en: BACKUPS
ka: ფონდები

en: Back
ka: უკან

en: Backed Up
ka: Გამყარებული

en: Backend
ka: უკანა პლანზე

en: Backend Server
ka: უკანა სერვერი

en: Backend Template
ka: შაბლონის შაბლონი

en: Backup
ka: სარეზერვო

en: Backup
ka: სარეზერვო

en: Backup Exclusions are incompatible with API Key Authentication.
ka: სარეზერვო გამონაკლისები შეუთავსებელია API ძირითადი ავთენტიფიკაციით.

en: Backup Migration Manager
ka: სარეზერვო მიგრაციის მენეჯერი

en: Backup Name
ka: სარეზერვო სახელი

en: Backup Scheduled!
ka: სარეზერვო დაგეგმილი!

en: Backups
ka: სარეზერვო

en: Backups Enabled
ka: სარეზერვო ჩართულია

en: Ban
ka: ბან

en: Bandwidth
ka: გამტარობა

en: Banlist
ka: ბანლის სია

en: Banned IPs
ka: აკრძალული IP- ები

en: Blue
ka: ცისფერი

en: Browse, copy, edit, view, and retrieve all of your web domain files using fully featured File Manager. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
ka: დაათვალიერეთ, დააკოპირეთ, შეცვალეთ, იხილეთ და დააბრუნეთ ყველა თქვენი ვებ დომენის ფაილი სრულად წარმოდგენილი File Manager- ის გამოყენებით. ეს არის კომერციული მოდული, თქვენ უნდა შეიძინოთ ლიცენზიის გასაღები, რომ ჩართოთ ეს.

en: Buy License $3/Month
ka: შეიძინეთ ლიცენზია 3 $ / თვე

en: Buy License $5/Month
ka: შეიძინეთ ლიცენზია $ 5 / თვე

en: Buy Lifetime License $18
ka: შეიძინეთ სიცოცხლის ლიცენზია 18 $

en: Buy Lifetime License $50
ka: შეიძინეთ სიცოცხლის ლიცენზია 50 $

en: CHECKING DOMAIN ...
ka: დომენის შემოწმება ...

en: CIDR format is supported
ka: CIDR ფორმატის მხარდაჭერა

en: CP
ka: ციმ

en: CPU
ka: პროცესორი

en: CREATED
ka: შექმნა

en: Catchall Email
ka: Catchall ელ

en: Character Set
ka: პერსონაჟების ნაკრები

en: Charset
ka: შარტეტი

en: Choose whether or not the admin should go to the admin panel or home after login.
ka: შეარჩიეთ თუ არა ადმინისტრატორი პანელში ან სახლში შესვლის შემდეგ უნდა წასვლა.

en: City / Locality
ka: ქალაქი / რაიონი

en: Client Max Body Size
ka: კლიენტის მაქსიმალური ტანის ზომა

en: Cloudflare API Key
ka: Cloudflare API გასაღები

en: Cloudflare Account Email Address
ka: Cloudflare ანგარიშის ელ.ფოსტის მისამართი

en: Cloudflare Disabled
ka: Cloudflare გამორთულია

en: Cloudflare Disabled!
ka: Cloudflare გამორთულია!

en: Cloudflare Enabled!
ka: Cloudflare ჩართულია!

en: Cloudflare Level
ka: Cloudflare დონე

en: Cloudflare Support
ka: Cloudflare მხარდაჭერა

en: Cloudflare Unavailable
ka: Cloudflare მიუწვდომელია

en: Comma seperated list of installed plugins.
ka: მძიმით დაინსტალირებული დანამატების სია.

en: Command
ka: ბრძანება

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Compression Level
ka: შეკუმშვის დონე

en: Configure
ka: კონფიგურაცია

en: Configure Backup
ka: სარეზერვო კონფიგურაცია

en: Configure Backup Exclusions
ka: სარეზერვო გამონაკლისების კონფიგურაცია

en: Configure PHP
ka: PHP კონფიგურაცია

en: Configure Restore
ka: კონფიგურაცია აღდგენა

en: Configure Server
ka: სერვერის კონფიგურაცია

en: Confirm
ka: დაადასტუროს

en: Confirm Pass
ka: დაადასტურეთ უღელტეხილი

en: Confirm Password
ka: Პაროლის დადასტურება

en: Control Panel
ka: Მართვის პანელი

en: Control Panel v1
ka: პანელი v1

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Created
ka: შექმნა

en: Cron
ka: კრონი

en: Cron Enabled
ka: Cron ჩართულია

en: Cron Generator
ka: კრონის გენერატორი

en: Cron Job
ka: კრონ ჯობი

en: Cron Jobs
ka: კრონ ჯობსი

en: Current Favicon:
ka: მიმდინარე Favicon:

en: Current Icon:
ka: აქტუალური ხატი:

en: Current Logo:
ka: მიმდინარე ლოგო:

en: Current Number of Databases
ka: მონაცემთა ბაზების ამჟამინდელი რაოდენობა

en: Custom
ka: საბაჟო

en: Custom Footer
ka: მორგებული ფუტი

en: Custom SSL Certificates are incompatible with API Key Authentication.
ka: პირადი SSL სერთიფიკატები შეუთავსებელია API ძირითადი ავტორიზაციის საშუალებით.

en: Custom Theme Colors
ka: საბაჟო თემის ფერები

en: DATABASE
ka: ᲛᲝᲜᲐᲪᲔᲛᲗᲐ ᲑᲐᲖᲐ

en: DATABASES
ka: მონაცემები

en: DB
ka: დბ

en: DELETING CLOUDFLARE ...
ka: ჩამოტვირთვის CLOUDFLARE ...

en: DISK
ka: რისკი

en: DKIM
ka: დკიმ

en: DKIM Support
ka: DKIM მხარდაჭერა

en: DNS Cluster
ka: DNS კასეტური

en: DNS Domains
ka: DNS დომენები

en: DNS Enabled
ka: ჩართულია DNS

en: DNS Records
ka: DNS ჩანაწერები

en: DNS Server
ka: DNS სერვერი

en: DNS Support
ka: DNS მხარდაჭერა

en: DNS Template
ka: DNS შაბლონი

en: DOMAIN
ka: დომენი

en: DOMAINS
ka: დომენები

en: Daily
ka: ყოველდღიურად

en: Dark
ka: Ბნელი

en: Dashboard
ka: დაფა

en: Data
ka: მონაცემები

en: Database
ka: Მონაცემთა ბაზა

en: Database Enabled
ka: მონაცემთა ბაზა ჩართულია

en: Database Error
ka: მონაცემთა ბაზის შეცდომა

en: Database Error:
ka: მონაცემთა ბაზის შეცდომა:

en: Databases
ka: მონაცემთა ბაზა

en: Date
ka: თარიღი

en: Day
ka: Დღეს

en: Day of Week
ka: Კვირის დღე

en: December
ka: დეკემბერი

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default Language
ka: ნაგულისხმევი ენა

en: Default Nameservers
ka: ნაგულისხმები სახელები

en: Default To Admin
ka: ნაგულისხმევი ადმინ

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete Backup
ka: სარეზერვო წაშლა

en: Delete Cron Job
ka: წაშალეთ Cron Job

en: Delete DNS
ka: წაშლა DNS

en: Delete DNS Domain
ka: DNS დომენის წაშლა

en: Delete DNS Record
ka: წაშლა DNS ჩანაწერი

en: Delete DNS Record?
ka: წაშლა DNS ჩანაწერი?

en: Delete Database
ka: მონაცემთა ბაზის წაშლა

en: Delete Domain
ka: დომენის წაშლა

en: Delete IP Address
ka: IP მისამართის წაშლა

en: Delete Mail
ka: ფოსტის წაშლა

en: Delete Mail Account
ka: ფოსტის ანგარიშის წაშლა

en: Delete Mail Domain
ka: ფოსტის დომენის წაშლა

en: Delete Rule
ka: წესის წაშლა

en: Delete Web Domain
ka: წაშალეთ ვებ დომენი

en: Delete package:
ka: პაკეტის წაშლა:

en: Descriptor
ka: აღწერილ

en: Developer
ka: შემქმნელი

en: Directories
ka: დირექტორიები

en: Directory
ka: დირექტორია

en: Disable
ka: გამორთეთ

en: Disable
ka: გამორთეთ

en: Disable Cloudflare
ka: Cloudflare გამორთვა

en: Disable Cron
ka: გამორთეთ Cron

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Disk
ka: დისკი

en: Disk Quota
ka: დისკის კვოტა

en: Disk Quota Used
ka: გამოყენებული დისკის კვოტა

en: Disk Space
ka: Ადგილი დისკზე

en: Disk Usage
ka: დისკის გამოყენება

en: Disk Usage Breakdown
ka: დისკის გამოყენების ავარია

en: Display Errors
ka: შეცდომების ჩვენება

en: Display messages for installation warnings and connection errors.
ka: შეტყობინებების ჩვენება ინსტალაციის გაფრთხილებისა და კავშირის შეცდომების შესახებ.

en: Display/Close shortcuts
ka: მალსახმობების ჩვენება / დახურვა

en: Domain
ka: დომენი

en: Domain Name
ka: დომენის სახელი

en: Domains
ka: დომენები

en: Don't Store Forwarded Mail
ka: არ შეინახოთ გაგზავნილი ფოსტა

en: Don't have an account?
ka: არ გაქვთ ანგარიში?

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Download Accesslog
ka: ჩამოტვირთეთ Accesslog

en: Download Errorlog
ka: შეცდომა შეცდომა

en: Drop
ka: ჩამოაგდეს

en: EXPORTING RECORDS ...
ka: ექსპორტირების ჩანაწერები ...

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit Cron Job
ka: რედაქტირება Cron Job

en: Edit DNS Domain
ka: შეცვალეთ DNS დომენი

en: Edit DNS Record
ka: შეცვალეთ DNS ჩანაწერი

en: Edit Database
ka: მონაცემთა ბაზის რედაქტირება

en: Edit Firewall Rule
ka: შეცვალეთ Firewall– ის წესი

en: Edit IP Address
ka: შეცვალეთ IP მისამართი

en: Edit Mail Account
ka: ფოსტის ანგარიშის რედაქტირება

en: Edit Mail Domain
ka: ფოსტის დომენის შეცვლა

en: Edit Package
ka: პაკეტის რედაქტირება

en: Edit Panel Settings
ka: პანელის პარამეტრების რედაქტირება

en: Edit User
ka: მომხმარებლის შეცვლა

en: Edit Web Domain
ka: ვებ დომენის რედაქტირება

en: Email
ka: ელ.ფოსტა

en: Email Addresses
ka: Ელექტრონული ფოსტის მისამართები

en: Email Addresss
ka: ელ.ფოსტის მისამართები

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable / Disable Sections
ka: სექციების ჩართვა / გამორთვა

en: Enable Cloudflare
ka: Cloudflare ჩართვა

en: Enable Cron
ka: ჩართეთ Cron

en: Enable Cron Notifications
ka: Cron შეტყობინებების ჩართვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Encryption Key 1
ka: დაშიფვრის გასაღები 1

en: Encryption Key 2
ka: დაშიფვრის გასაღები 2

en: Enter License Key
ka: შეიყვანეთ ლიცენზიის გასაღები

en: Enter your details below
ka: შეიყვანეთ თქვენი დეტალები ქვემოთ

en: Enter your username and instructions will be sent to you.
ka: შეიყვანეთ თქვენი სახელი და ინსტრუქციები გამოგიგზავნით.

en: Error Adding Mail Domain
ka: ფოსტის დომენის დამატების შეცდომა

en: Error Creating Web Domain
ka: შეცდომა ვებ – დომენის შექმნისას

en: Error Deleting Web Domain
ka: შეცდომა ვებ – დომენის წაშლისას

en: Error Disabling Notifications
ka: შეცდომა შეტყობინებების გამორთვაში

en: Error Enabling Notifications
ka: შეცდომა შეტყობინებების ჩართვისას

en: Error Log
ka: შეცდომის ჟურნალი

en: Error Reporting
ka: შეცდომის გაშუქება

en: Error Updating DNS Domain
ka: შეცდომა DNS დომენის განახლებისას

en: Error Updating DNS Record
ka: შეცდომა DNS ჩანაწერის განახლებისას

en: Error Updating IP Address
ka: შეცდომა IP მისამართი

en: Error Updating Mail Account
ka: ფოსტის ანგარიშის განახლების შეცდომა

en: Error Updating Mail Domain
ka: ფოსტის დომენის განახლების შეცდომა

en: Error Updating Package
ka: შეცდომა პაკეტის განახლებისას

en: Error Updating Profile
ka: პროფილის განახლების შეცდომა

en: Error Updating Server
ka: შეცდომა სერვერის განახლებისას

en: Error Updating Settings
ka: პარამეტრების განახლების შეცდომა

en: Error Updating User
ka: შეცდომა მომხმარებლის განახლებისას

en: Error Updating Web Domain
ka: შეცდომა ვებ – დომენის განახლებისას

en: Error: Incorrect Login.
ka: შეცდომა: არასწორი შესვლა.

en: Essentially Off
ka: არსებითად გამორთულია

en: Example Plugin
ka: მაგალითი მოდული

en: Exclusions
ka: გამორიცხვა

en: Exit form
ka: გასასვლელი ფორმა

en: Expiration
ka: ვადის გასვლა

en: Expiration Date
ka: Ვადის გასვლის თარიღი

en: FTP Account
ka: FTP ანგარიში

en: FTP Client URL
ka: FTP კლიენტის URL

en: Failed to connect to server. Please check config.
ka: სერვერთან დაკავშირება ვერ მოხერხდა. გთხოვთ, შეამოწმოთ კონფიგურაცია.

en: Fatal Error (Code: 20). Please contact support.
ka: საბედისწერო შეცდომა (კოდი: 20). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Feature Disabled
ka: ფუნქცია გამორთულია

en: February
ka: თებერვალი

en: File Manager
ka: Ფაილის მენეჯერი

en: FileSystem Disk Quota
ka: FileSystem დისკის კვოტა

en: Firewall
ka: ფეიერლი

en: First Name
ka: Სახელი

en: Flexible
ka: მოქნილი

en: Footer Text
ka: ქვედა ტექსტი

en: Forgot pwd?
ka: დაგავიწყდა pwd?

en: Forward To
ka: Გადაამისამართო

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Friday
ka: პარასკევი

en: From Address
ka: მისამართიდან

en: From Name
ka: სახელიდან

en: Full
ka: სრული

en: Full (Strict)
ka: სრული (მკაცრი)

en: GZip
ka: გზიფი

en: GZip Compression Level
ka: GZip შეკუმშვის დონე

en: Generate
ka: Გენერირება

en: Generate CSR
ka: შექმენით CSR

en: Generate CSR / SSL Cert
ka: შექმენით CSR / SSL სერთიფიკატი

en: Get Premium License
ka: მიიღეთ Premium ლიცენზია

en: Go back
ka: Დაბრუნდი

en: Go to BACKUPS
ka: გადასვლა BACKUPS

en: Go to CRON JOBS
ka: გადადით CRON JOBS- ში

en: Go to DASHBOARD
ka: Დაფასთან გამოდი

en: Go to DATABASE
ka: გადადით DATABASE- ში

en: Go to DNS
ka: გადადით DNS- ში

en: Go to MAIL
ka: გადადით MAIL- ზე

en: Go to PROFILE
ka: გადადით პროფილში

en: Go to WEB
ka: გადადით ვებგვერდზე

en: Google Analytics ID
ka: Google Analytics- ის ID

en: Graphs
ka: გრაფიკები

en: Hide Notifications
ka: დამალვა შეტყობინებები

en: High
ka: მაღალი

en: Home
ka: მთავარი

en: Host
ka: მასპინძელი

en: Host Dashboard
ka: მასპინძელი დაფა

en: Hostname
ka: Მასპინძლის სახელი

en: Hosts
ka: მასპინძლები

en: Hour
ka: საათში

en: Hourly
ka: საათში

en: I'm Under Attack!
ka: მე თავდასხმის ქვეშ ვარ!

en: IMPORTING RECORDS ...
ka: მნიშვნელობების შემოტანა ...

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: IP Addresses
ka: IP მისამართები

en: IP or Value
ka: IP ან ღირებულება

en: IPs
ka: IP– ები

en: In Megabytes
ka: მეგაბაიტებში

en: Includes folder has not been secured
ka: მოიცავს საქაღალდე არ არის უზრუნველყოფილი

en: Interactive Timeout
ka: ინტერაქტიული დრო

en: Interakt API Key
ka: ინტერაქტიული API გასაღები

en: Interakt App ID
ka: ინტერაქტის აპლიკაციის ID

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Invalid Email Address
ka: არასწორი ელ.ფოსტის მისამართი

en: Invalid data entered in form.
ka: არასწორი მონაცემები შევიდა ფორმაში.

en: Invalid data entered in form. Please try again.
ka: არასწორი მონაცემები შევიდა ფორმაში. Გთხოვთ კიდევ სცადეთ.

en: Issuer
ka: ემიტენტი

en: January
ka: იანვარი

en: Job
ka: Სამუშაო

en: Joined
ka: შემოუერთდა

en: July
ka: ივლისი

en: June
ka: ივნისი

en: Key
ka: Გასაღები

en: Language
ka: Ენა

en: Last Name
ka: Გვარი

en: Leave blank for default or enter 'disabled' to disable.
ka: დატოვეთ ცარიელი ნაგულისხმევი ან შეიყვანეთ "disabled" გამორთვა.

en: Leave blank or enter 'disabled' to disable.
ka: დატოვეთ ცარიელი ან შეიყვანეთ "disabled" გამორთვა.

en: Let's Encrypt Support
ka: მოდით დაშიფვრეთ მხარდაჭერა

en: License Key
ka: ლიცენზიის გასაღები

en: Link to Old CP Enabled
ka: ბმული ძველი CP- ს ჩართულია

en: List
ka: ჩამოთვლა

en: List Accounts
ka: ჩამოთვალეთ ანგარიშები

en: List Records
ka: ჩანაწერების სია

en: Load Average:
ka: საშუალო დატვირთვა:

en: Loading
ka: Ჩატვირთვა

en: Loading Dashboard
ka: დაფის ჩატვირთვა

en: Local Backup
ka: ადგილობრივი სარეზერვო

en: Log
ka: ჟურნალი

en: Log in
ka: Შესვლა

en: Log out
ka: გამოდით

en: Login
ka: Შესვლა

en: Login as
ka: შესვლა როგორც

en: Logout
ka: გამოსვლა

en: Low
ka: დაბალი

en: Mail
ka: ფოსტა

en: Mail Accounts
ka: ფოსტის ანგარიშები

en: Mail Data
ka: ფოსტის მონაცემები

en: Mail Domains
ka: ფოსტის დომენები

en: Mail Enabled
ka: ფოსტა ჩართულია

en: Mail Method
ka: ფოსტის მეთოდი

en: Mail Server
ka: ფოსტის სერვერი

en: Mail Support
ka: ფოსტის მხარდაჭერა

en: Manage
ka: Მართვა

en: Manage Backups
ka: სარეზერვო ასლების მართვა

en: Manage Cron Jobs
ka: Cron Jobs– ის მართვა

en: Manage DNS
ka: მართეთ DNS

en: Manage DNS Domain
ka: მართეთ DNS დომენი

en: Manage DNS Domains
ka: მართეთ DNS დომენები

en: Manage Databases
ka: მონაცემთა ბაზების მართვა

en: Manage Fail2Ban
ka: მართეთ Fail2Ban

en: Manage Firewall
ka: მართეთ Firewall

en: Manage IP Addresses
ka: IP მისამართების მართვა

en: Manage Mail Accounts
ka: ფოსტის ანგარიშების მართვა

en: Manage Mail Domains
ka: ფოსტის დომენების მართვა

en: Manage Packages
ka: მართეთ პაკეტები

en: Manage Users
ka: მართეთ მომხმარებლები

en: Manage Web Domains
ka: ვებ დომენების მართვა

en: March
ka: მარტი

en: Max Allowed Packet
ka: მაქსიმალური ნებადართული პაკეტი

en: Max Connections
ka: მაქსიმალური კავშირი

en: Max Execution Time
ka: მაქსიმალური შესრულების დრო

en: Max Input Time
ka: მაქსიმალური შეყვანის დრო

en: Max Length 16 Characters Including Prefix
ka: მაქსიმალური სიგრძე 16 სიმბოლო, მათ შორის პრეფიქსი

en: Max User Connections
ka: მაქსიმალური მომხმარებლის კავშირები

en: Maximum Number of Databases
ka: მონაცემთა ბაზის მაქსიმალური რაოდენობა

en: May
ka: მაისი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Memory Limit
ka: მეხსიერების ზღვარი

en: Message
ka: მესიჯი

en: Minimum 6 Characters: One uppercade letter, lowercase letter and number required.
ka: მინიმუმ 6 პერსონაჟი: ერთი ზედა ასო, ასო და საჭირო ნომერი.

en: Minute
ka: წუთი

en: Minutes
ka: წუთები

en: Monday
ka: ორშაბათს

en: Month
ka: თვე

en: Monthly
ka: ყოველთვიურად

en: My Account
ka: Ჩემი ანგარიში

en: MySQL Server Failed To Connect
ka: MySQL სერვერის დაკავშირება ვერ მოხერხდა

en: MySQL Support
ka: MySQL მხარდაჭერა

en: N/A
ka: N / A

en: NAT IP Association
ka: NAT IP ასოციაცია

en: Name
ka: სახელი

en: Nameservers
ka: სახელები

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Netmask
ka: ნეტმასკი

en: Network
ka: ქსელი

en: New Icon:
ka: ახალი ხატი:

en: New Logo:
ka: ახალი ლოგო:

en: No
ka: არა

en: No Authentication
ka: არა ავთენტიფიკაცია

en: No Encryption
ka: დაშიფვრა

en: No Notifications
ka: შეტყობინებები არ არის

en: None
ka: არცერთი

en: Normal Password
ka: ჩვეულებრივი პაროლი

en: Not After
ka: ამის შემდეგ არა

en: Not Backed Up
ka: უკან არ დაიხია

en: Not Before
ka: ადრე არა

en: Not Provided
ka: Არ არის გათვალისწინებული

en: Notification System Disabled. Please enable the notification system from the VWI settings menu to send notifications.
ka: შეტყობინების სისტემა გამორთულია. გთხოვთ, ჩართოთ შეტყობინებების სისტემა VWI პარამეტრების მენიუდან, გაგზავნოთ შეტყობინებები.

en: Notification System Enabled
ka: ჩართულია შეტყობინებების სისტემა

en: Notifications
ka: შეტყობინებები

en: November
ka: ნოემბერი

en: OUTDATED
ka: გამოქვეყნებულია

en: October
ka: ოქტომბერი

en: Off
ka: გამორთულია

en: On
ka: on

en: One Or More Email Addresses
ka: ერთი ან მეტი ელ.ფოსტის მისამართი

en: One or more email addresses
ka: ერთი ან რამდენიმე ელ.ფოსტის მისამართი

en: Optional
ka: სურვილისამებრ

en: Optional Integrations
ka: არჩევითი ინტეგრაცია

en: Optional Links
ka: არჩევითი ბმულები

en: Orange
ka: ფორთოხალი

en: Order
ka: შეკვეთა

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Owner
ka: მეპატრონე

en: PHP Mail
ka: PHP ფოსტა

en: PHP Mail Enabled
ka: PHP ფოსტა ჩართულია

en: PROCESSING ...
ka: დამუშავება ...

en: Package
ka: პაკეტი

en: Package Name
ka: პაკეტის სახელი

en: Packages
ka: პაკეტები

en: Packages are incompatible with API Key Authentication.
ka: პაკეტები შეუთავსებელია API ძირითადი ავტორიზაციის საშუალებით.

en: Parent
ka: მშობელი

en: Password
ka: პაროლი

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Path
ka: ბილიკი

en: Per Domain
ka: დომენისთვის

en: Plan
ka: Გეგმა

en: Please confirm action.
ka: გთხოვთ დაადასტუროთ მოქმედება.

en: Please fill out all sections of the form.
ka: გთხოვთ, შეავსოთ ფორმის ყველა მონაკვეთი.

en: Please try again later or contact support.
ka: გთხოვთ, სცადოთ მოგვიანებით ან დაუკავშირდით მხარდაჭერას.

en: Please try again or contact support.
ka: გთხოვთ, კვლავ სცადოთ ან დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას

en: Please try again.
ka: Გთხოვთ კიდევ სცადეთ.

en: Plugin installation will run in background.
ka: მოდულების ინსტალაცია დაიწყება ფონი.

en: Plugins
ka: დანამატები

en: Port
ka: პორტი

en: Post Max Size
ka: განათავსეთ მაქსიმალური ზომა

en: PostgreSQL Support
ka: PostgreSQL მხარდაჭერა

en: Primary Color (Header, Active Buttons / Text, Etc.)
ka: ძირითადი ფერი (სათაური, აქტიური ღილაკები / ტექსტი და ა.შ.)

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Process
ka: პროცესი

en: Process Error (Code: 18). Please contact support.
ka: პროცესის შეცდომა (კოდი: 18). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Process Error (Code: 19). Please contact support.
ka: პროცესის შეცდომა (კოდი: 19). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Processing
ka: დამუშავება

en: Profile Page Enabled
ka: პროფილის გვერდი ჩართულია

en: Protocol
ka: Ოქმი

en: Proxy
ka: მარიონეტული

en: Proxy Connect Timeout
ka: მარიონეტული დაკავშირების განრიგის დრო

en: Proxy Extensions
ka: პროქსი გაფართოებები

en: Proxy Read Timeout
ka: მარიონეტული წაკითხვა

en: Proxy Send Timeout
ka: მარიონეტული გაგზავნის ვადა

en: Proxy Server
ka: Პროქსი სერვერი

en: Proxy Support
ka: მარიონეტული მხარდაჭერა

en: Proxy Template
ka: მარიონეტული შაბლონი

en: Pub Key
ka: პაბი გასაღები

en: Purple
ka: მეწამული

en: Quota
ka: Კვოტა

en: RECORD
ka: რეკორდი

en: RECORDS
ka: ცნობები

en: RRD Graphs
ka: RRD გრაფიკები

en: Ranges are acceptable
ka: დიაპაზონები მისაღებია

en: Rebuild Account
ka: ანგარიშის აღდგენა

en: Rebuild Cron
ka: აღადგინეთ კრონი

en: Rebuild DB
ka: აღადგინეთ დბ

en: Rebuild DNS
ka: აღადგინეთ DNS

en: Rebuild Mail
ka: აღადგინეთ ფოსტა

en: Rebuild Web
ka: ქსელის აღდგენა

en: Recommended 134x24px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
ka: რეკომენდებულია 134x24px .png ან .gif. (.png, .gif, .jpg და .ჯეპი ნებადართულია 1 მბ-მდე.)

en: Recommended 32x32px .ico
ka: რეკომენდებულია 32x32px .ico

en: Recommended 40x40px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
ka: რეკომენდებულია 40x40px .png ან .gif. (.png, .gif, .jpg და .ჯეპი ნებადართულია 1 მბ-მდე.)

en: Record
ka: ჩანაწერი

en: Records
ka: ჩანაწერები

en: Recover Password
ka: Პაროლის აღდგენა

en: Register
ka: რეგისტრაცია

en: Registrations Enabled
ka: რეგისტრაცია ჩართულია

en: Release
ka: გამოშვება

en: Remove One
ka: წაშალე ერთი

en: Reseller Role
ka: გადამყიდველი როლი

en: Reset
ka: გადატვირთვა

en: Reset to Defaults
ka: განაახლეთ ნაგულისხმები

en: Restart
ka: Რესტარტი

en: Restart System?
ka: გადატვირთეთ სისტემა?

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Restore All
ka: აღდგენა ყველა

en: Restore Scheduled!
ka: დაგეგმილი აღდგენა!

en: Restrict users so that they cannot use SSH and access only their home directory. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
ka: შეზღუდავთ მომხმარებლებს ისე, რომ მათ არ შეეძლოთ SSH- ის გამოყენება და მხოლოდ მათ მთავარ დირექტორია. ეს არის კომერციული მოდული, თქვენ უნდა შეიძინოთ ლიცენზიის გასაღები, რომ ჩართოთ ეს.

en: Result
ka: შედეგი

en: Rule
ka: წესი

en: Rules
ka: წესები

en: Run Command
ka: ბრძანების გაშვება

en: Runtime
ka: ხანგრძლივობა

en: SMTP Encryption
ka: SMTP დაშიფვრა

en: SMTP Host
ka: SMTP მასპინძელი

en: SMTP Password
ka: SMTP პაროლი

en: SMTP Port
ka: SMTP პორტი

en: SMTP Username
ka: SMTP მომხმარებლის სახელი

en: SOA (Start of Authority)
ka: SOA (ავტორიტეტის დასაწყისი)

en: SSH Access
ka: SSH წვდომა

en: SSL Certificate
ka: SSL სერთიფიკატი

en: SSL Certificate Authority / Intermediate
ka: SSL სერთიფიკატის ავტორი / შუალედური

en: SSL Directory
ka: SSL დირექტორია

en: SSL Domains
ka: SSL დომენები

en: SSL Key
ka: SSL გასაღები

en: SSL Setting
ka: SSL პარამეტრი

en: SSL Support
ka: SSL მხარდაჭერა

en: STATUS
ka: სტატუსი

en: SUSPENDED
ka: შეჩერებულია

en: Saturday
ka: შაბათს

en: Save
ka: Გადარჩენა

en: Save Form
ka: შენახვა ფორმა

en: Schedule
ka: გრაფიკი

en: Search
ka: ძებნა

en: Search Results
ka: ძიების შედეგები

en: Search...
ka: ძებნა ...

en: Secondary Color (Buttons / Text)
ka: საშუალო ფერი (ღილაკები / ტექსტი)

en: Security Level
ka: უსაფრთხოების დონე

en: Send Credentials To Email
ka: ელ.ფოსტის გაგზავნა

en: Send FTP Credentials to Email:
ka: გაუგზავნეთ FTP სერთიფიკატები ელ.ფოსტით:

en: Send Notification
ka: გაგზავნის შეტყობინება

en: Send Notifications
ka: გაგზავნის შეტყობინებები

en: Send Timeout
ka: გამოგზავნის დრო

en: Send To:
ka: Გაგზავნა:

en: September
ka: სექტემბერი

en: Serial
ka: სერიალი

en: Server
ka: სერვერი

en: Server Configuration
ka: სერვერის კონფიგურაცია

en: Server Error (Code: 13). Please contact support.
ka: სერვერის შეცდომა (კოდი: 13). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Server Error (Code: 14). Please contact support.
ka: სერვერის შეცდომა (კოდი: 14). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Server Error (Code: 16). Please contact support.
ka: სერვერის შეცდომა (კოდი: 16). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Server Error (Code: 17). Please contact support.
ka: სერვერის შეცდომა (კოდი: 17). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Server Status
ka: სერვერის სტატუსი

en: Server Timezone
ka: სერვერის დროის ზონა

en: Server or form error (Code: 3). Please contact support.
ka: სერვერის ან ფორმის შეცდომა (კოდი: 3). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Shared
ka: გაზიარებულია

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Show
ka: შოუ

en: Sign In to
ka: შესვლა

en: Sign Up
ka: დარეგისტრირდით

en: Sign in
ka: Შესვლა

en: Sign up for
ka: Დარეგისტრირდით

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Site Name
ka: Საიტის სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Softaculous
ka: რბილი

en: Softaculous Enabled
ka: რბილი ჩართულია

en: Softaculous is a great Auto Installer having 426 great scripts, 1115 PHP Classes and we are still adding more. Softaculous is ideal for Web Hosting companies and it could give a significant boost to your sales. These scripts cover most of the uses a customer could ever have. We have covered a wide array of Categories so that everyone could find the required script one would need to power their Web Site.
ka: Softaculous არის შესანიშნავი ავტო ინსტალერი, რომელსაც აქვს 426 შესანიშნავი სკრიპტი, 1115 PHP კლასები და ჩვენ კვლავ ვამატებთ მეტს. Softaculous იდეალურია ვებ ჰოსტინგის კომპანიებისთვის და ამან შეიძლება მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანოს თქვენს გაყიდვებზე. ეს სკრიპტები მოიცავს ყველაზე მეტ გამოყენებას, რომელსაც მომხმარებელს შეეძლო. ჩვენ ვმუშაობთ კატეგორიების ფართო სპექტრში, რათა ყველას შეეძლო მოძებნო საჭირო სკრიპტი, რომელიც საჭიროებს საკუთარ ვებ – გვერდს.

en: Start
ka: დაწყება

en: State / Province
ka: სახელმწიფო / პროვინცია

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Statistics Authorization
ka: სტატისტიკის ავტორიზაცია

en: Stats
ka: სტატისტიკის

en: Status
ka: სტატუსი

en: Stop
ka: გაჩერდი

en: Subject
ka: საგანი

en: Submit
ka: წარუდგინე

en: Successfully Created!
ka: წარმატებით შეიქმნა!

en: Successfully Deleted!
ka: წარმატებით წაიშალა!

en: Successfully Updated!
ka: წარმატებით განახლებულია!

en: Successfully updated!
ka: წარმატებით განახლებულია!

en: Sunday
ka: კვირა

en: Support
ka: მხარდაჭერა

en: Support URL
ka: მხარდაჭერის URL

en: Suspend
ka: შეაჩერე

en: Suspend Cron Job
ka: შეაჩერე კრონ ჯობი

en: Suspend DNS Domain
ka: შეაჩერე DNS დომენი

en: Suspend Database
ka: შეაჩერე მონაცემთა ბაზა

en: Suspend Mail Account
ka: შეაჩერე ფოსტის ანგარიში

en: Suspend Mail Domain
ka: შეაჩერე ფოსტის დომენი

en: Suspend Rule
ka: შეაჩერე წესი

en: Suspend Web Domain
ka: შეაჩერე ვებ დომენი

en: Suspended
ka: შეჩერებულია

en: System Error (Code: 12). Please contact support.
ka: სისტემის შეცდომა (კოდი: 12). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: System Error (Code: 15). Please contact support.
ka: სისტემის შეცდომა (კოდი: 15). გთხოვთ დაუკავშირდეთ მხარდაჭერას.

en: TTL (Time To Live)
ka: TTL (დრო ცოცხალი)

en: TTL (Time-To-Live)
ka: TTL (დრო ცოცხალი)

en: Template
ka: შაბლონი

en: Theme
ka: თემა

en: This is an example plugin.
ka: ეს არის მაგალითი მოდული.

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Time
ka: დრო

en: Timezone
ka: Დროის სარტყელი

en: Title
ka: სათაური

en: Total Disk Space
ka: დისკის მთლიანი სივრცე

en: Tuesday
ka: სამშაბათს

en: Type
ka: ტიპი

en: Type directory name, one per line. To exlude all dirs use *
ka: შეიტანეთ დირექტორიის სახელი, თითო სტრიქონი. გამორიცხეთ ყველა დიერის გამოყენება *

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific accounts use following format: domain.com:info:support:postmaster
ka: ჩაწერეთ დომენის სახელი, თითო სტრიქონი. ყველა დომენის გამოსაყენებლად *. კონკრეტული ანგარიშების გამოსარიცხად გამოიყენეთ შემდეგი ფორმატი: domain.com:info:support:postmaster

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific directories use the following format: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp
ka: ჩაწერეთ დომენის სახელი, თითო სტრიქონი. ყველა დომენის გამოსაყენებლად *. სპეციფიკური დირექტორიების გამოსაყენებლად გამოიყენეთ შემდეგი ფორმატი: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp

en: Type full database name, one per line. To exclude all databases use *
ka: ჩაწერეთ მონაცემთა სრული მონაცემთა სახელი, თითო სტრიქონი. ყველა მონაცემთა ბაზაში გამოყენების გამორიცხვის *

en: UPDATING NS ...
ka: განახლება NS ...

en: UPDATING SETTINGS ...
ka: განახლების პარამეტრები ...

en: USER
ka: მომხმარებელი

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

en: Unit
ka: განყოფილება

en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Unsuspend
ka: გაუჩერებლად

en: Unsuspend Cron Job
ka: შეაჩერე Cron Job

en: Unsuspend DNS Domain
ka: შეაჩერე DNS დომენი

en: Unsuspend Database
ka: შეაჩერე მონაცემთა ბაზა

en: Unsuspend Mail Account
ka: შეაჩერე ფოსტის ანგარიში

en: Unsuspend Mail Domain
ka: ფოსტის დომენის შეჩერება

en: Unsuspend Rule
ka: შეჩერებული წესი

en: Unsuspend Web Domain
ka: შეაჩერე ვებ დომენი

en: Update
ka: განახლება

en: Update Account
ka: ანგარიშის განახლება

en: Update All
ka: Ყველაფრის განახლება

en: Update Counters
ka: მრიცხველების განახლება

en: Update Cron
ka: Cron განახლება

en: Update Database
ka: Მონაცემთა ბაზის განახლება

en: Update Domain
ka: დომენის განახლება

en: Update IP
ka: განაახლეთ IP

en: Update Package
ka: პაკეტის განახლება

en: Update Profile
ka: პროფილის განახლება

en: Update Record
ka: ჩანაწერის განახლება

en: Update Rule
ka: განახლების წესი

en: Update Settings
ka: პარამეტრების განახლება

en: Update User
ka: მომხმარებლის განახლება

en: Updates
ka: განახლებები

en: Upload Max Filesize
ka: ატვირთეთ მაქსიმალური ფაილები

en: Uptime
ka: Დროთა განმავლობაში

en: Uptime:
ka: Დროთა განმავლობაში:

en: Use Domain Hostname
ka: გამოიყენეთ დომენის სახელი

en: Use Local-Part
ka: გამოიყენეთ ადგილობრივი ნაწილი

en: Use Server Hostname
ka: გამოიყენეთ სერვერის ჰოსტის სახელი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: User Dir
ka: მომხმარებელი Dir

en: User Directories
ka: მომხმარებლის დირექტორიები

en: User Log
ka: მომხმარებლის ჟურნალი

en: User Stats
ka: მომხმარებელთა სტატისტიკა

en: Username
ka: ნიკი

en: Username / Password
ka: Მომხმარებლის სახელი პაროლი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: VESTA
ka: ვესტა

en: VWI Branding in Footer
ka: VWI ბრენდინგი Footer- ში

en: Value
ka: ღირებულება

en: Version
ka: ვერსია

en: Vesta API Key
ka: ვესტას API გასაღები

en: Vesta Admin Password
ka: ვესტას ადმინისტრატორი პაროლი

en: Vesta Admin Username
ka: ვესტა ადმინ სახელი

en: Vesta Control Panel Plugins
ka: ვესტას პანელის დანამატები

en: Vesta Host Address
ka: ვესტას მასპინძელი მისამართი

en: Vesta Port
ka: ვესტას პორტი

en: Vesta SSL
ka: ვესტა SSL

en: Vesta Web Interface
ka: ვესტას ინტერფეისი

en: VestaCP Host URL or IP Address
ka: VestaCP მასპინძელი URL ან IP მისამართი

en: View Configuration / MySQL
ka: კონფიგურაციის ნახვა / MySQL

en: View Configuration / NGINX
ka: კონფიგურაციის ნახვა / NGINX

en: View Configuration / PHP
ka: კონფიგურაციის ნახვა / PHP

en: View Logs
ka: ჩანაწერების ნახვა

en: View Stats
ka: სტატისტიკის ნახვა

en: WEB
ka: ვებ

en: Wait Timeout
ka: დაელოდეთ ვადის ამოწურვას

en: Warnings Enabled
ka: გაფრთხილებები ჩართულია

en: Web
ka: ვებ

en: Web
ka: ვებ

en: Web Aliases
ka: ვებ Aliases

en: Web Data
ka: ვებ მონაცემები

en: Web Domains
ka: ვებ – დომენები

en: Web Enabled
ka: ქსელის ჩართვა

en: Web Server
ka: ვებ სერვერი

en: Web Statistics
ka: ვებ სტატისტიკა

en: Web Template
ka: ვებ შაბლონი

en: Webmail
ka: ვებ – ფოსტა

en: Webmail URL
ka: ვებ – გვერდის URL

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათს

en: Weekly
ka: ყოველკვირეულად

en: Worker Connections
ka: მუშა კავშირები

en: Worker Processes
ka: სამუშაო პროცესები

en: Yearly
ka: ყოველწლიურად

en: Yes
ka: დიახ

en: Yes, delete it!
ka: დიახ, წაშალეთ!

en: You won't be able to revert this!
ka: თქვენ ვერ შეძლებთ ამის დაბრუნებას!

en: auth method
ka: auth მეთოდი

en: ban for IP
ka: IP აკრძალვა

en: by Carter Roeser
ka: კარტერ როიზერის მიერ

en: days
ka: დღეები

en: every
ka: ყველა

en: every day
ka: ყოველ დღე

en: every even day
ka: ყოველ საღამოს

en: every even month
ka: ყოველ თვე

en: every hour
ka: ყოველ საათში

en: every minute
ka: ყოველ წუთს

en: every month
ka: ყოველ თვე

en: every odd day
ka: ყოველ უცნაურ დღეს

en: every odd month
ka: ყოველ უცნაურ თვეში

en: every two hours
ka: ყოველ ორ საათში ერთხელ

en: every two minutes
ka: ყოველ ორ წუთში

en: hostname
ka: მასპინძლის სახელი

en: hours
ka: საათები

en: port
ka: პორტი

en: security
ka: დაცვა

en: updated
ka: განახლებულია

en: weekdays (5 days)
ka: სამუშაო დღეები (5 დღე)

en: weekend (2 days)
ka: შაბათ (2 დღე)
