Vesta Web Interface - en to fi translation catalogue (708 entries)

en: 2 to 28 Characters A-Z, 0-9, '-' '.' and '_' Only.
fi: 2 - 28 merkkiä A-Z, 0-9, '-' '.' ja vain.

en: 2 to 28 Letters Only. Apostrophes and hyphens allowed.
fi: Vain 2 - 28 kirjainta. Apostrofit ja tavuviivat ovat sallittuja.

en: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) is a payment facilitator for goods and services provided by vestacp.com.
fi: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) on vestacp.com: n tarjoamien tavaroiden ja palveluiden maksamisen helpottaja.

en: ACCOUNTS
fi: TILINPÄÄTÖS

en: ADDING DOMAIN ...
fi: DOMAINEN LISÄYS ...

en: ALIASES
fi: aliakset

en: API Key
fi: API-avain

en: API Method
fi: API-menetelmä

en: Accept
fi: Hyväksyä

en: Access Log
fi: Käyttöloki

en: AccessLog
fi: käyttöloki

en: Account
fi: Tili

en: Account Details
fi: tilin tiedot

en: Account Setting
fi: Tilin asetukset

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Account already exists under same username.
fi: Tili on jo olemassa samalla käyttäjänimellä.

en: Account has been successfully created!
fi: Tili on luotu onnistuneesti!

en: Accounts
fi: tilit

en: Action
fi: Toiminta

en: Active
fi: aktiivinen

en: Add
fi: Lisätä

en: Add
fi: Lisätä

en: Add Account
fi: Lisää tili

en: Add Accounts
fi: Lisää tilit

en: Add Ban
fi: Lisää kielto

en: Add Banned IP
fi: Lisää kielletty IP

en: Add Cron
fi: Lisää Cron

en: Add Cron Job
fi: Lisää Cron Job

en: Add DNS
fi: Lisää DNS

en: Add DNS Domain
fi: Lisää DNS-verkkotunnus

en: Add DNS Record
fi: Lisää DNS-tietue

en: Add Database
fi: Lisää tietokanta

en: Add Domain
fi: Lisää verkkotunnus

en: Add Firewall Rule
fi: Lisää palomuurisääntö

en: Add IP
fi: Lisää IP

en: Add IP Address
fi: Lisää IP-osoite

en: Add Mail
fi: Lisää posti

en: Add Mail Account
fi: Lisää sähköpostitili

en: Add Mail Domain
fi: Lisää sähköpostiosoite

en: Add New object
fi: Lisää uusi objekti

en: Add One
fi: Lisää yksi

en: Add Package
fi: Lisää paketti

en: Add Record
fi: Lisää tietue

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Adding & editing custom SSL certificates and backup exclusions does not Work with API key. Features will be disabled.
fi: Mukautettujen SSL-varmenteiden ja varmuuskopioiden poissulkeminen ja muokkaaminen ei toimi API-avaimen kanssa. Ominaisuudet poistetaan käytöstä.

en: Additional FTP
fi: Lisä FTP

en: Address
fi: Osoite

en: Admin Only
fi: Vain järjestelmänvalvoja

en: Admin Panel Enabled
fi: Järjestelmänvalvojapaneeli käytössä

en: Administration
fi: antaminen

en: Advanced Options
fi: Edistyneet asetukset

en: Aliases
fi: aliakset

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: Already have an account?
fi: Onko sinulla jo tili?

en: AntiSpam Support
fi: AntiSpam-tuki

en: AntiVirus Support
fi: AntiVirus-tuki

en: Antivirus
fi: antivirus

en: Apps
fi: sovellukset

en: April
fi: huhtikuu

en: Assigned Domain
fi: Määritetty verkkotunnus

en: Assigned User
fi: Määritetty käyttäjä

en: August
fi: elokuu

en: Authentication Enabled
fi: Todennus käytössä

en: Authentication Settings
fi: Todennusasetukset

en: Autoreply
fi: Automaattinen vastaus

en: Autoupdate
fi: AutoUpdate

en: BACKUP
fi: VARMUUSKOPIOIDA

en: BACKUPS
fi: VARMUUSKOPIOINTI

en: Back
fi: Takaisin

en: Backed Up
fi: Varmuuskopioitu

en: Backend
fi: taustaosa

en: Backend Server
fi: Taustapalvelin

en: Backend Template
fi: Taustan malli

en: Backup
fi: Varmuuskopioida

en: Backup
fi: Varmuuskopioida

en: Backup Exclusions are incompatible with API Key Authentication.
fi: Varmuuskopioiden poissulkemiset eivät ole yhteensopivia API-avaintunnistuksen kanssa.

en: Backup Migration Manager
fi: Varmuuskopioinnin hallinta

en: Backup Name
fi: Varmuuskopion nimi

en: Backup Scheduled!
fi: Varmuuskopio ajoitettu!

en: Backups
fi: varmuuskopiot

en: Backups Enabled
fi: Varmuuskopiot käytössä

en: Ban
fi: Kieltää

en: Bandwidth
fi: kaistanleveys

en: Banlist
fi: bannilista

en: Banned IPs
fi: Kielletyt IP: t

en: Blue
fi: Sininen

en: Browse, copy, edit, view, and retrieve all of your web domain files using fully featured File Manager. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
fi: Selaa, kopioi, muokkaa, tarkastele ja hae kaikkia verkkotunnustiedostojasi täysin varustellun tiedostonhallinnan avulla. Tämä on kaupallinen moduuli, joudut ostamaan lisenssiavaimen sen käyttöönottamiseksi.

en: Buy License $3/Month
fi: Osta lisenssi 3 dollaria / kk

en: Buy License $5/Month
fi: Osta lisenssi 5 dollaria / kk

en: Buy Lifetime License $18
fi: Osta elinikäinen lisenssi 18 dollaria

en: Buy Lifetime License $50
fi: Osta elinikäinen lisenssi 50 dollaria

en: CHECKING DOMAIN ...
fi: DOMAINEN TARKASTUS ...

en: CIDR format is supported
fi: CIDR-muotoa tuetaan

en: CPU
fi: prosessori

en: CRON JOBS
fi: CRON TYÖT

en: CatchAll
fi: Nappaa

en: Catchall Email
fi: Catchall-sähköposti

en: Character Set
fi: Merkistö

en: Charset
fi: charset

en: Choose whether or not the admin should go to the admin panel or home after login.
fi: Valitse, tuleeko järjestelmänvalvojan siirtyä järjestelmänvalvojapaneeliin tai kotiin kirjautumisen jälkeen.

en: City / Locality
fi: Kaupunki / paikkakunta

en: Client Max Body Size
fi: Asiakkaan enimmäiskoko

en: Cloudflare
fi: CloudFlare

en: Cloudflare API Key
fi: Cloudflare-API-avain

en: Cloudflare Account Email Address
fi: Cloudflare-tilin sähköpostiosoite

en: Cloudflare Disabled
fi: Pilvipallo poistettu käytöstä

en: Cloudflare Disabled!
fi: Pilvipallo poistettu käytöstä!

en: Cloudflare Enabled!
fi: Pilvipallo käytössä!

en: Cloudflare Level
fi: Pilvitaso

en: Cloudflare Proxy
fi: Pilvipalvelimen välityspalvelin

en: Cloudflare Support
fi: Cloudflare-tuki

en: Cloudflare Unavailable
fi: Pilvipallo ei ole käytettävissä

en: Comma seperated list of installed plugins.
fi: Pilkkuerotettu luettelo asennetuista plugineista.

en: Command
fi: Komento

en: Comment
fi: Kommentti

en: Compression Level
fi: Pakkaustaso

en: Configure
fi: Määritä

en: Configure Backup
fi: Määritä varmuuskopiointi

en: Configure Backup Exclusions
fi: Määritä varmuuskopioiden poissulkemiset

en: Configure PHP
fi: Määritä PHP

en: Configure Restore
fi: Määritä palautus

en: Configure Server
fi: Määritä palvelin

en: Confirm
fi: Vahvistaa

en: Confirm Pass
fi: Vahvista kulku

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Control Panel
fi: Ohjauspaneeli

en: Control Panel v1
fi: Ohjauspaneeli v1

en: Country
fi: Maa

en: Created
fi: Luotu

en: Cron
fi: cron

en: Cron Enabled
fi: Cron käytössä

en: Cron Generator
fi: Cron-generaattori

en: Current Favicon:
fi: Nykyinen Favicon:

en: Current Icon:
fi: Nykyinen kuvake:

en: Current Logo:
fi: Nykyinen logo:

en: Current Number of Databases
fi: Tietokantojen nykyinen lukumäärä

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Footer
fi: Mukautettu alatunniste

en: Custom SSL Certificates are incompatible with API Key Authentication.
fi: Muokatut SSL-varmenteet eivät ole yhteensopivia API-avaintodennuksen kanssa.

en: Custom Theme Colors
fi: Mukautetut teemavärit

en: DATABASE
fi: TIETOKANTA

en: DATABASES
fi: TIETOKANNAT

en: DELETING CLOUDFLARE ...
fi: POISTAA SULJETUS ...

en: DISK
fi: LEVY

en: DKIM Support
fi: DKIM-tuki

en: DNS Cluster
fi: DNS-klusteri

en: DNS Domains
fi: DNS-verkkotunnukset

en: DNS Enabled
fi: DNS käytössä

en: DNS Records
fi: DNS-tietueet

en: DNS Server
fi: DNS-palvelin

en: DNS Support
fi: DNS-tuki

en: DNS Template
fi: DNS-malli

en: DOMAINS
fi: VERKKOTUNNUKSET

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashboard
fi: kojelauta

en: Data
fi: data

en: Database
fi: Tietokanta

en: Database Enabled
fi: Tietokanta käytössä

en: Database Error
fi: Tietokanta virhe

en: Database Error:
fi: Tietokanta virhe:

en: Databases
fi: tietokannat

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Day
fi: Päivä

en: Day of Week
fi: Viikonpäivä

en: December
fi: joulukuu

en: Default
fi: oletusarvo

en: Default Language
fi: Oletuskieli

en: Default Nameservers
fi: Oletus nimipalvelimet

en: Default To Admin
fi: Oletus järjestelmänvalvojalle

en: Delete
fi: Poistaa

en: Delete Backup
fi: Poista varmuuskopio

en: Delete Cron Job
fi: Poista Cron Job

en: Delete DNS
fi: Poista DNS

en: Delete DNS Domain
fi: Poista DNS-verkkotunnus

en: Delete DNS Record
fi: Poista DNS-tietue

en: Delete DNS Record?
fi: Poistetaanko DNS-tietue?

en: Delete Database
fi: Poista tietokanta

en: Delete Domain
fi: Poista verkkotunnus

en: Delete IP Address
fi: Poista IP-osoite

en: Delete Mail
fi: Poista viesti

en: Delete Mail Account
fi: Poista sähköpostitili

en: Delete Mail Domain
fi: Poista sähköpostiverkkotunnus

en: Delete Rule
fi: Poista sääntö

en: Delete Web Domain
fi: Poista verkkotunnus

en: Delete package:
fi: Poista paketti:

en: Descriptor
fi: avainsana

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Directories
fi: hakemistot

en: Directory
fi: hakemisto

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable Cloudflare
fi: Poista Cloudflare käytöstä

en: Disable Cron
fi: Poista Cron käytöstä

en: Disabled
fi: Liikuntarajoitteinen

en: Disk
fi: Levy

en: Disk Quota
fi: Levykiintiö

en: Disk Quota Used
fi: Käytetty levykiintiö

en: Disk Space
fi: Levytila

en: Disk Usage
fi: Levyn käyttö

en: Disk Usage Breakdown
fi: Levyn käytön erittely

en: Display Errors
fi: Näyttövirheet

en: Display messages for installation warnings and connection errors.
fi: Näytä asennusvaroitusten ja yhteysvirheiden viestit.

en: Display/Close shortcuts
fi: Näytä / sulje pikakuvakkeet

en: Domain
fi: verkkotunnuksen

en: Domain Name
fi: Verkkotunnus

en: Domains
fi: verkkotunnukset

en: Don't Store Forwarded Mail
fi: Älä säilytä edelleenlähetettyjä postia

en: Don't have an account?
fi: Sinulla ei ole tiliä?

en: Download
fi: ladata

en: Download Accesslog
fi: Lataa Accesslog

en: Download Errorlog
fi: Lataa virheloki

en: Drop
fi: Pudota

en: EXPORTING RECORDS ...
fi: TALLENNUSTEN VÄLITTÄMINEN ...

en: Edit
fi: Muokata

en: Edit Cron Job
fi: Muokkaa Cron Job

en: Edit DNS Domain
fi: Muokkaa DNS-verkkotunnusta

en: Edit DNS Record
fi: Muokkaa DNS-tietuetta

en: Edit Database
fi: Muokkaa tietokantaa

en: Edit Firewall Rule
fi: Muokkaa palomuurisääntöä

en: Edit IP Address
fi: Muokkaa IP-osoitetta

en: Edit Mail Account
fi: Muokkaa postitiliä

en: Edit Mail Domain
fi: Muokkaa postiverkkotunnusta

en: Edit Package
fi: Muokkaa pakettia

en: Edit Panel Settings
fi: Muokkaa paneelin asetuksia

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit Web Domain
fi: Muokkaa verkkotunnusta

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Email Addresss
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable / Disable Sections
fi: Ota osiot käyttöön tai poista ne käytöstä

en: Enable Cloudflare
fi: Ota Cloudflare käyttöön

en: Enable Cron
fi: Ota Cron käyttöön

en: Enable Cron Notifications
fi: Ota Cron-ilmoitukset käyttöön

en: Enabled
fi: käytössä

en: Encryption Key 1
fi: Salausavain 1

en: Encryption Key 2
fi: Salausavain 2

en: Enter License Key
fi: Anna lisenssiavain

en: Enter your details below
fi: Kirjoita tietosi alle

en: Enter your username and instructions will be sent to you.
fi: Kirjoita käyttäjänimesi ja ohjeet lähetetään sinulle.

en: Error Adding Mail Domain
fi: Virhe sähköpostiosoitteen lisäämisessä

en: Error Creating Web Domain
fi: Virhe luotaessa verkkotunnusta

en: Error Deleting Web Domain
fi: Virhe Web-verkkotunnuksen poistamisessa

en: Error Disabling Notifications
fi: Virhe ilmoituksen poistamisessa käytöstä

en: Error Enabling Notifications
fi: Virhe ilmoituksia sallittaessa

en: Error Log
fi: Virheloki

en: Error Reporting
fi: Virheilmoitus

en: Error Updating DNS Domain
fi: Virhe päivitettäessä DNS-verkkotunnusta

en: Error Updating DNS Record
fi: Virhe päivitettäessä DNS-tietuetta

en: Error Updating IP Address
fi: Virhe päivitettäessä IP-osoitetta

en: Error Updating Mail Account
fi: Virhe sähköpostitilin päivityksessä

en: Error Updating Mail Domain
fi: Virhe päivitettäessä sähköpostiosoitetta

en: Error Updating Package
fi: Virhe päivitettäessä pakettia

en: Error Updating Profile
fi: Virhe päivitettäessä profiilia

en: Error Updating Server
fi: Virhe palvelimen päivityksessä

en: Error Updating Settings
fi: Virhe päivitettäessä asetuksia

en: Error Updating User
fi: Virhe päivitettäessä käyttäjää

en: Error Updating Web Domain
fi: Virhe päivitettäessä verkkotunnusta

en: Error: Incorrect Login.
fi: Virhe: Väärä kirjautuminen.

en: Essentially Off
fi: Pohjimmiltaan pois päältä

en: Example Plugin
fi: Esimerkki laajennus

en: Exclusions
fi: poissulkemiset

en: Exit form
fi: Poistu muodosta

en: Expiration
fi: päättyminen

en: Expiration Date
fi: Viimeinen käyttöpäivä

en: FTP Account
fi: FTP-tili

en: FTP Client URL
fi: FTP-asiakkaan URL-osoite

en: Fail2Ban
fi: fail2ban

en: Failed to connect to server. Please check config.
fi: Yhteyttä palvelimeen ei voitu muodostaa. Tarkista asetukset.

en: Fatal Error (Code: 20). Please contact support.
fi: Fataali virhe (koodi: 20). Ota yhteyttä tukeen.

en: Feature Disabled
fi: Ominaisuus poistettu käytöstä

en: February
fi: helmikuu

en: File Manager
fi: Tiedostonhallinta

en: FileSystem Disk Quota
fi: FileSystem -levykiintiö

en: Firewall
fi: palomuuri

en: First Name
fi: Etunimi

en: Flexible
fi: Joustava

en: Footer Text
fi: Alatunnisteteksti

en: Forgot pwd?
fi: Unohditko pwd?

en: Forward To
fi: Eteenpäin

en: Frequency
fi: Taajuus

en: Friday
fi: perjantai

en: From Address
fi: Osoitteesta

en: From Name
fi: Nimestä

en: Full
fi: Koko

en: Full (Strict)
fi: Täysi (tiukka)

en: GZip Compression Level
fi: GZip-pakkaustaso

en: Generate
fi: Tuottaa

en: Generate CSR
fi: Luo CSR

en: Generate CSR / SSL Cert
fi: Luo CSR / SSL-sertifikaatti

en: Get Premium License
fi: Hanki premium-lisenssi

en: Go back
fi: Mene takaisin

en: Go to BACKUPS
fi: Siirry BACKUPS: iin

en: Go to CRON JOBS
fi: Siirry kohtaan CRON TYÖ

en: Go to DASHBOARD
fi: Siirry kohtaan DASHBOARD

en: Go to DATABASE
fi: Siirry tietokantaan

en: Go to DNS
fi: Siirry DNS: ään

en: Go to MAIL
fi: Siirry postiin

en: Go to PROFILE
fi: Siirry profiiliin

en: Go to WEB
fi: Siirry verkkoon

en: Graphs
fi: Käyrät

en: Hide Notifications
fi: Piilota ilmoitukset

en: High
fi: Korkea

en: Home
fi: Koti

en: Host
fi: isäntä

en: Host Dashboard
fi: Isäntäpaneeli

en: Hostname
fi: hostname

en: Hosts
fi: isännät

en: Hour
fi: Tunnin

en: Hourly
fi: tunti-

en: I'm Under Attack!
fi: Olen hyökkäyksen alla!

en: IMPORTING RECORDS ...
fi: TALLENNA TIETOJEN ...

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: IP Addresses
fi: IP-osoitteet

en: IP or Value
fi: IP tai arvo

en: IPs
fi: IP

en: In Megabytes
fi: Megatavuina

en: Includes folder has not been secured
fi: Sisältää kansiota ei ole suojattu

en: Interactive Timeout
fi: Interaktiivinen aikakatkaisu

en: Interakt API Key
fi: Interakt API-avain

en: Interakt App ID
fi: Interakt-sovellustunnus

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Invalid Email Address
fi: Epäkelpo sähköpostiosoite

en: Invalid data entered in form.
fi: Lomakkeeseen syötetyt virheelliset tiedot.

en: Invalid data entered in form. Please try again.
fi: Lomakkeeseen syötetyt virheelliset tiedot. Yritä uudelleen.

en: Issuer
fi: liikkeeseenlaskijan

en: January
fi: tammikuu

en: Joined
fi: liittyi

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäkuu

en: Key
fi: avain

en: Language
fi: Kieli

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Leave blank for default or enter 'disabled' to disable.
fi: Jätä tyhjä oletukseen tai kirjoita 'disabled' käytöstä.

en: Leave blank or enter 'disabled' to disable.
fi: Jätä tyhjäksi tai kirjoita 'disabled' poistaaksesi käytöstä.

en: Let's Encrypt Support
fi: Salatkaamme tuki

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Link to Old CP Enabled
fi: Linkki vanhaan CP: hen käytössä

en: List
fi: Lista

en: List Accounts
fi: Lista tilit

en: List Records
fi: Lista tietueet

en: Load Average:
fi: Kuorman keskiarvo:

en: Loading
fi: Ladataan

en: Loading Dashboard
fi: Ladataan hallintapaneeli

en: Local Backup
fi: Paikallinen varmuuskopio

en: Log
fi: Hirsi

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log out
fi: Kirjautua ulos

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Login as
fi: Kirjaudu sisään nimellä

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Low
fi: Matala

en: Mail
fi: posti

en: Mail Accounts
fi: Postitilit

en: Mail Data
fi: Postitiedot

en: Mail Domains
fi: Mail-verkkotunnukset

en: Mail Enabled
fi: Mail käytössä

en: Mail Method
fi: Postimenetelmä

en: Mail Support
fi: Postituki

en: Manage
fi: hoitaa

en: Manage Backups
fi: Hallinnoi varmuuskopioita

en: Manage Cron Jobs
fi: Hallitse Cron-työpaikkoja

en: Manage DNS
fi: Hallitse DNS: tä

en: Manage DNS Domain
fi: Hallitse DNS-verkkotunnusta

en: Manage DNS Domains
fi: Hallitse DNS-verkkotunnuksia

en: Manage Databases
fi: Hallitse tietokantoja

en: Manage Fail2Ban
fi: Hallitse Fail2Bania

en: Manage Firewall
fi: Hallitse palomuuria

en: Manage IP Addresses
fi: Hallitse IP-osoitteita

en: Manage Mail Accounts
fi: Hallinnoi sähköpostitilejä

en: Manage Mail Domains
fi: Hallitse sähköpostiosoitteita

en: Manage Packages
fi: Hallinnoi paketteja

en: Manage Users
fi: Hallinnoi käyttäjiä

en: Manage Web Domains
fi: Hallinnoi verkkotunnuksia

en: March
fi: maaliskuu

en: Max Allowed Packet
fi: Suurin sallittu paketti

en: Max Connections
fi: Enimmäisyhteydet

en: Max Execution Time
fi: Suurin suoritusaika

en: Max Input Time
fi: Suurin syöttöaika

en: Max Length 16 Characters Including Prefix
fi: Enimmäispituus 16 merkkiä, mukaan lukien etuliite

en: Max User Connections
fi: Enimmäisyhteydet

en: Maximum Number of Databases
fi: Tietokantojen enimmäismäärä

en: May
fi: saattaa

en: Medium
fi: keskikokoinen

en: Memory
fi: Muisti

en: Memory Limit
fi: Muistin raja

en: Message
fi: Viesti

en: Minimum 6 Characters: One uppercade letter, lowercase letter and number required.
fi: Vähintään 6 merkkiä: Vaaditaan yksi iso kirjain, pieni kirjain ja numero.

en: Minute
fi: minuutti

en: Minutes
fi: Pöytäkirja

en: Monday
fi: maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: My Account
fi: Tilini

en: MySQL Server Failed To Connect
fi: MySQL-palvelimen yhteys epäonnistui

en: MySQL Support
fi: MySQL-tuki

en: N/A
fi: N / A

en: NAT IP Association
fi: NAT IP -yhdistys

en: Name
fi: Nimi

en: Nameservers
fi: nimipalvelimet

en: Navigation
fi: suunnistus

en: Netmask
fi: verkkopeite

en: Network
fi: verkko

en: New Favicon:
fi: Uusi Favicon:

en: New Icon:
fi: Uusi kuvake:

en: New Logo:
fi: Uusi logo:

en: No
fi: Ei

en: No Authentication
fi: Ei todennusta

en: No Encryption
fi: Ei salausta

en: No Notifications
fi: Ei ilmoituksia

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal Password
fi: Normaali salasana

en: Not After
fi: Ei sen jälkeen

en: Not Backed Up
fi: Ei varmuuskopioitu

en: Not Before
fi: Ei ennen

en: Not Provided
fi: Ei sisälly

en: Notification System Disabled. Please enable the notification system from the VWI settings menu to send notifications.
fi: Ilmoitusjärjestelmä poistettu käytöstä. Aktivoi ilmoitusjärjestelmä VWI-asetusvalikosta lähettääksesi ilmoituksia.

en: Notification System Enabled
fi: Ilmoitusjärjestelmä käytössä

en: Notifications
fi: ilmoitukset

en: November
fi: marraskuu

en: OUTDATED
fi: VANHENTUNUT

en: October
fi: lokakuu

en: Off
fi: Vinossa

en: On
fi: Päällä

en: One Or More Email Addresses
fi: Yksi tai useampia sähköpostiosoitteita

en: One or more email addresses
fi: Yksi tai useampi sähköpostiosoite

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optional Integrations
fi: Valinnaiset integroinnit

en: Optional Links
fi: Valinnaiset linkit

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order
fi: Tilaus

en: Organization
fi: organisaatio

en: Owner
fi: Omistaja

en: PHP Mail
fi: PHP-posti

en: PHP Mail Enabled
fi: PHP-posti käytössä

en: PROCESSING ...
fi: KÄSITTELY ...

en: Package
fi: Paketti

en: Package Name
fi: Paketin nimi

en: Packages
fi: paketit

en: Packages are incompatible with API Key Authentication.
fi: Paketit eivät ole yhteensopivia API-avaintunnistuksen kanssa.

en: Parent
fi: vanhempi

en: Password
fi: Salasana

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Path
fi: polku

en: Per Domain
fi: Verkkotunnusta kohti

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Please confirm action.
fi: Vahvista toiminta.

en: Please fill out all sections of the form.
fi: Täytä kaikki lomakkeen kohdat.

en: Please try again later or contact support.
fi: Yritä myöhemmin uudelleen tai ota yhteyttä tukeen.

en: Please try again or contact support.
fi: Yritä uudelleen tai ota yhteyttä tukeen.

en: Please try again.
fi: Yritä uudelleen.

en: Plugin installation will run in background.
fi: Laajennuksen asennus suoritetaan taustalla.

en: Plugins
fi: liitännäiset

en: Port
fi: portti

en: Post Max Size
fi: Lähetä maksimikoko

en: PostgreSQL Support
fi: PostgreSQL-tuki

en: Primary Color (Header, Active Buttons / Text, Etc.)
fi: Päävärit (otsikko, aktiiviset painikkeet / teksti, jne.)

en: Priority
fi: prioriteetti

en: Process
fi: Käsitellä asiaa

en: Process Error (Code: 18). Please contact support.
fi: Prosessivirhe (koodi: 18). Ota yhteyttä tukeen.

en: Process Error (Code: 19). Please contact support.
fi: Prosessivirhe (koodi: 19). Ota yhteyttä tukeen.

en: Processing
fi: käsittely

en: Profile Page Enabled
fi: Profiilisivu käytössä

en: Protocol
fi: protokolla

en: Proxy
fi: valtakirja

en: Proxy Connect Timeout
fi: Välityspalvelimen yhteyden aikakatkaisu

en: Proxy Extensions
fi: Välityspalvelimen laajennukset

en: Proxy Read Timeout
fi: Välityspalvelimen lukukatkaisu

en: Proxy Send Timeout
fi: Välityspalvelimen lähetysten aikakatkaisu

en: Proxy Server
fi: Välityspalvelin

en: Proxy Support
fi: Välityspalvelimen tuki

en: Proxy Template
fi: Välityspalvelinmalli

en: Pub Key
fi: Pub-avain

en: Purple
fi: Violetti

en: Quota
fi: Kiintiö

en: RECORD
fi: ENNÄTYS

en: RRD Graphs
fi: RRD-kuvaajat

en: Ranges are acceptable
fi: Alueet ovat hyväksyttäviä

en: Rebuild Account
fi: Luo tili uudelleen

en: Rebuild Cron
fi: Rakenna Cron uudelleen

en: Rebuild DB
fi: Rakenna DB uudelleen

en: Rebuild DNS
fi: Rakenna DNS uudelleen

en: Rebuild Mail
fi: Rakenna Mail uudelleen

en: Rebuild Web
fi: Luo verkko uudelleen

en: Recommended 134x24px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
fi: Suositeltava 134x24px .png tai .gif. (.png, .gif, .jpg ja .jpeg enintään 1 Mt sallittu.)

en: Recommended 32x32px .ico
fi: Suositeltava 32x32px .ico

en: Recommended 40x40px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
fi: Suositeltava 40x40px .png tai .gif. (.png, .gif, .jpg ja .jpeg enintään 1 Mt sallittu.)

en: Record
fi: Ennätys

en: Records
fi: asiakirjat

en: Recover Password
fi: Palauta salasana

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Registrations Enabled
fi: Rekisteröinnit käytössä

en: Release
fi: julkaisu

en: Remove One
fi: Poista yksi

en: Reseller Role
fi: Jälleenmyyjän rooli

en: Reset
fi: Nollaa

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletuksiin

en: Restart
fi: Uudelleenkäynnistää

en: Restart System?
fi: Käynnistäkö järjestelmä uudelleen?

en: Restore
fi: Palauttaa

en: Restore All
fi: Palauta kaikki

en: Restore Scheduled!
fi: Palauta ajoitettu!

en: Restrict users so that they cannot use SSH and access only their home directory. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
fi: Rajoita käyttäjiä siten, että he eivät voi käyttää SSH: ta ja päästä vain kotihakemistoonsa. Tämä on kaupallinen moduuli, joudut ostamaan lisenssiavaimen sen käyttöönottamiseksi.

en: Result
fi: Tulos

en: Rule
fi: sääntö

en: Rules
fi: säännöt

en: Run Command
fi: Suorita komento

en: Runtime
fi: runtime

en: SMTP Encryption
fi: SMTP-salaus

en: SMTP Host
fi: SMTP-isäntä

en: SMTP Password
fi: SMTP-salasana

en: SMTP Port
fi: SMTP-portti

en: SMTP Username
fi: SMTP-käyttäjänimi

en: SOA (Start of Authority)
fi: SOA (valtuutuksen alkaminen)

en: SSH Access
fi: SSH-käyttö

en: SSL Certificate
fi: SSL-varmenne

en: SSL Certificate Authority / Intermediate
fi: SSL-varmentaja / välittäjä

en: SSL Directory
fi: SSL-hakemisto

en: SSL Domains
fi: SSL-verkkotunnukset

en: SSL Key
fi: SSL-avain

en: SSL Setting
fi: SSL-asetus

en: SSL Support
fi: SSL-tuki

en: STATUS
fi: TILA

en: SUSPENDED
fi: KESKEYTETTY

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save
fi: Tallentaa

en: Save Form
fi: Tallenna lomake

en: Schedule
fi: Ajoittaa

en: Search
fi: Hae

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search...
fi: Hae...

en: Secondary Color (Buttons / Text)
fi: Toissijainen väri (painikkeet / teksti)

en: Security Level
fi: Turvallisuustaso

en: Send Credentials To Email
fi: Lähetä valtakirja sähköpostiin

en: Send FTP Credentials to Email:
fi: Lähetä FTP-valtuustiedot sähköpostiin:

en: Send Notification
fi: Lähetä ilmoitus

en: Send Notifications
fi: Lähetä ilmoituksia

en: Send Timeout
fi: Lähetä aikakatkaisu

en: Send To:
fi: Lähetä:

en: September
fi: syyskuu

en: Serial
fi: Sarja

en: Server
fi: server

en: Server Configuration
fi: Palvelimen kokoonpano

en: Server Error (Code: 13). Please contact support.
fi: Palvelinvirhe (koodi: 13). Ota yhteyttä tukeen.

en: Server Error (Code: 14). Please contact support.
fi: Palvelinvirhe (koodi: 14). Ota yhteyttä tukeen.

en: Server Error (Code: 16). Please contact support.
fi: Palvelinvirhe (koodi: 16). Ota yhteyttä tukeen.

en: Server Error (Code: 17). Please contact support.
fi: Palvelinvirhe (koodi: 17). Ota yhteyttä tukeen.

en: Server Status
fi: Palvelimen tila

en: Server Timezone
fi: Palvelimen aikavyöhyke

en: Server or form error (Code: 3). Please contact support.
fi: Palvelin- tai lomakevirhe (koodi: 3). Ota yhteyttä tukeen.

en: Settings
fi: asetukset

en: Shared
fi: Yhteiset

en: Shortcuts
fi: pikakuvakkeet

en: Show
fi: Näytä

en: Sign In to
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign Up
fi: Kirjaudu

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign up for
fi: Ilmottautua

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Site Name
fi: Sivuston nimi

en: Size
fi: Koko

en: Softaculous Enabled
fi: Softaculous käytössä

en: Softaculous is a great Auto Installer having 426 great scripts, 1115 PHP Classes and we are still adding more. Softaculous is ideal for Web Hosting companies and it could give a significant boost to your sales. These scripts cover most of the uses a customer could ever have. We have covered a wide array of Categories so that everyone could find the required script one would need to power their Web Site.
fi: Softaculous on hieno automaattinen asennusohjelma, jolla on 426 hienoa skriptiä, 1115 PHP-luokkaa, ja lisäämme edelleen. Softaculous on ihanteellinen web-hosting-yrityksille ja se voi antaa merkittävän lisäyksen myynnillesi. Nämä skriptit kattavat suurimman osan käyttötavoista, joita asiakas voi koskaan olla. Olemme käsittäneet laajan joukon luokkia, jotta jokainen voisi löytää tarvittavan komentosarjan, jota heidän verkkosivustonsa käyttämiseen tarvitaan.

en: Start
fi: alkaa

en: State / Province
fi: Osavaltio / provinssi

en: Statistics
fi: tilasto

en: Statistics Authorization
fi: Tilastolupa

en: Stats
fi: tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Stop
fi: Lopettaa

en: Subject
fi: aihe

en: Submit
fi: Lähetä

en: Successfully Created!
fi: Luotu onnistuneesti!

en: Successfully Deleted!
fi: Poistettu onnistuneesti!

en: Successfully Updated!
fi: Päivitetty onnistuneesti!

en: Successfully updated!
fi: Päivitetty onnistuneesti!

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Support
fi: Tuki

en: Support URL
fi: Tuen URL-osoite

en: Suspend
fi: Keskeyttää

en: Suspend Cron Job
fi: Jäädyttää Cron Job

en: Suspend DNS Domain
fi: Jäädy DNS-verkkotunnus

en: Suspend Database
fi: Keskeytä tietokanta

en: Suspend Mail Account
fi: Jäädyttää postitili

en: Suspend Mail Domain
fi: Jäädyttää verkkotunnuksen

en: Suspend Rule
fi: Keskeytä sääntö

en: Suspend Web Domain
fi: Jäädy verkkotunnus

en: Suspended
fi: Keskeytetty

en: System Error (Code: 12). Please contact support.
fi: Järjestelmävirhe (koodi: 12). Ota yhteyttä tukeen.

en: System Error (Code: 15). Please contact support.
fi: Järjestelmävirhe (koodi: 15). Ota yhteyttä tukeen.

en: TTL (Time To Live)
fi: TTL (aika elää)

en: TTL (Time-To-Live)
fi: TTL (Aika elää)

en: Template
fi: Sapluuna

en: Theme
fi: Teema

en: This is an example plugin.
fi: Tämä on esimerkki laajennuksesta.

en: Thursday
fi: torstai

en: Time
fi: Aika

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Title
fi: otsikko

en: Total Disk Space
fi: Levytila yhteensä

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type directory name, one per line. To exlude all dirs use *
fi: Kirjoita hakemiston nimi, yksi riviä kohti. Kaikkien dirsien sulkeminen pois käytöstä *

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific accounts use following format: domain.com:info:support:postmaster
fi: Kirjoita verkkotunnus, yksi riviä kohti. Kaikkien verkkotunnusten poissulkemiseksi käytä *. Jotta voit sulkea tietyt tilit pois, käytä seuraavaa muotoa: domain.com:info:support:postmaster

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific directories use the following format: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp
fi: Kirjoita verkkotunnus, yksi riviä kohti. Kaikkien verkkotunnusten poissulkemiseksi käytä *. Tiettyjen hakemistojen poissulkemiseksi käytä seuraavaa muotoa: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp

en: Type full database name, one per line. To exclude all databases use *
fi: Kirjoita täydellinen tietokannan nimi, yksi riviä kohti. Kaikkien tietokantojen poissulkemiseksi käytä *

en: UPDATING NS ...
fi: NS: N PÄIVITTÄMINEN ...

en: UPDATING SETTINGS ...
fi: ASETUSTEN PÄIVITTÄMINEN ...

en: Unavailable
fi: poissa

en: Unit
fi: yksikkö

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Unsuspend
fi: jäädytyksen

en: Unsuspend Cron Job
fi: Lopeta Cron Job

en: Unsuspend DNS Domain
fi: Poista DNS-verkkotunnus käytöstä

en: Unsuspend Database
fi: Lopeta tietokanta

en: Unsuspend Mail Account
fi: Peruuta sähköpostitili

en: Unsuspend Mail Domain
fi: Peruuta sähköpostitunnus

en: Unsuspend Rule
fi: Lopeta sääntö

en: Unsuspend Web Domain
fi: Lopeta verkkotunnuksen käyttö

en: Update
fi: Päivittää

en: Update Account
fi: Päivitä tili

en: Update All
fi: Päivitä kaikki

en: Update Counters
fi: Päivitä laskurit

en: Update Cron
fi: Päivitä Cron

en: Update Database
fi: Päivitä tietokanta

en: Update Domain
fi: Päivitä verkkotunnus

en: Update IP
fi: Päivitä IP

en: Update Package
fi: Päivitä paketti

en: Update Profile
fi: Päivitä profiili

en: Update Record
fi: Päivitä tietue

en: Update Rule
fi: Päivitä sääntö

en: Update Settings
fi: Päivitä asetukset

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjä

en: Updates
fi: päivitykset

en: Upload Max Filesize
fi: Lataa enintään tiedostokoko

en: Uptime
fi: Käyttöaste

en: Uptime:
fi: Käyttöaste:

en: Use Domain Hostname
fi: Käytä verkkotunnuksen isäntänimeä

en: Use Local-Part
fi: Käytä paikallisosaa

en: Use Server Hostname
fi: Käytä palvelimen isäntänimeä

en: User
fi: käyttäjä

en: User Dir
fi: Käyttäjä Rež

en: User Directories
fi: Käyttäjähakemistot

en: User Log
fi: Käyttäjäloki

en: User Stats
fi: Käyttäjätilastot

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username / Password
fi: Käyttäjänimi Salasana

en: Users
fi: käyttäjät

en: VWI Branding in Footer
fi: VWI-tuotemerkki alatunnisteessa

en: Value
fi: Arvo

en: Version
fi: Versio

en: Vesta API Key
fi: Vesta API-avain

en: Vesta Admin Password
fi: Vesta-järjestelmänvalvojan salasana

en: Vesta Admin Username
fi: Vesta Admin käyttäjänimi

en: Vesta Control Panel Plugins
fi: Vesta-ohjauspaneelin laajennukset

en: Vesta Host Address
fi: Vesta-isäntäosoite

en: Vesta Web Interface
fi: Vesta-verkkoliitäntä

en: VestaCP Host URL or IP Address
fi: VestaCP-isäntä-URL tai IP-osoite

en: View Configuration / MySQL
fi: Näytä kokoonpano / MySQL

en: View Configuration / NGINX
fi: Näytä kokoonpano / NGINX

en: View Configuration / PHP
fi: Näytä kokoonpano / PHP

en: View Logs
fi: Näytä lokit

en: View Stats
fi: Näytä tilastot

en: Wait Timeout
fi: Odota aikakatkaisu

en: Warnings Enabled
fi: Varoitukset käytössä

en: Web
fi: verkko

en: Web
fi: verkko

en: Web Aliases
fi: Verkkotunnukset

en: Web Data
fi: Web-tiedot

en: Web Domains
fi: Verkkotunnukset

en: Web Enabled
fi: Web käytössä

en: Web Server
fi: Verkkopalvelin

en: Web Statistics
fi: Verkkotilastot

en: Web Template
fi: Web-malli

en: Webmail
fi: webmail

en: Webmail URL
fi: Webmail URL-osoite

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Worker Connections
fi: Työntekijäyhteydet

en: Worker Processes
fi: Työntekijäprosessit

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yes
fi: Joo

en: Yes, delete it!
fi: Kyllä, poista se!

en: You won't be able to revert this!
fi: Et voi palauttaa tätä!

en: auth method
fi: auth-menetelmä

en: ban for IP
fi: IP-kielto

en: by Carter Roeser
fi: kirjoittanut Carter Roeser

en: days
fi: päivää

en: every
fi: joka

en: every day
fi: joka päivä

en: every even day
fi: joka parillinen päivä

en: every even month
fi: joka parillinen kuukausi

en: every hour
fi: joka tunti

en: every minute
fi: joka minuutti

en: every month
fi: joka kuukausi

en: every odd day
fi: joka pariton päivä

en: every odd month
fi: joka pariton kuukausi

en: every two hours
fi: joka toinen tunti

en: every two minutes
fi: joka toinen minuutti

en: hours
fi: tuntia

en: port
fi: portti

en: security
fi: turvallisuus

en: updated
fi: päivitetty

en: weekdays (5 days)
fi: viikonpäivät (5 päivää)

en: weekend (2 days)
fi: viikonloppu (2 päivää)
