Vesta Web Interface - en to da translation catalogue (661 entries)

en: Search...
da: Søg...

en: My Account
da: Min konto

en: Account Settings
da: Bruger indstillinger

en: Logout
da: Log ud

en: Add DNS Record
da: Tilføj DNS-post

en: Domain
da: Domæne

en: Record
da: Optage

en: IP or Value
da: IP eller værdi

en: Optional
da: Valgfri

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Add Record
da: Tilføj post

en: Back
da: Tilbage

en: Processing
da: Forarbejdning

en: Loading
da: Indlæser

en: Please try again or contact support.
da: Prøv igen eller kontakt support.

en: Add Cron Job
da: Tilføj Cron Job

en: Command
da: Kommando

en: Minute
da: Minut

en: Hour
da: Time

en: Day
da: Dag

en: Month
da: Måned

en: Day of Week
da: Ugedag

en: Add Cron
da: Tilføj Cron

en: Minutes
da: minutter

en: Hourly
da: Hver time

en: Daily
da: Daglige

en: Weekly
da: Ugentlig

en: Monthly
da: Månedlige

en: Run Command
da: Kør kommando

en: every minute
da: hvert minut

en: every two minutes
da: hvert andet minut

en: every
da: hver

en: Generate
da: Frembringe

en: every hour
da: hver time

en: every two hours
da: hver anden time

en: every day
da: hver dag

en: every odd day
da: hver ulige dag

en: every even day
da: hver jævn dag

en: weekdays (5 days)
da: hverdage (5 dage)

en: weekend (2 days)
da: weekend (2 dage)

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: tirsdag

en: Wednesday
da: onsdag

en: Thursday
da: torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: lørdag

en: Sunday
da: Søndag

en: every month
da: hver måned

en: every odd month
da: hver ulige måned

en: every even month
da: hver jævn måned

en: January
da: januar

en: February
da: februar

en: March
da: marts

en: May
da: Kan

en: June
da: juni

en: July
da: juli

en: August
da: august

en: September
da: september

en: October
da: oktober

en: November
da: november

en: December
da: december

en: Date
da: Dato

en: Add Database
da: Tilføj database

en: Username
da: Brugernavn

en: Max Length 16 Characters Including Prefix
da: Maksimal længde 16 tegn inklusive præfiks

en: Password
da: Adgangskode

en: Hosts
da: værter

en: Charset
da: tegnsæt

en: Send Credentials To Email
da: Send legitimationsoplysninger til e-mail

en: Add DNS Domain
da: Tilføj DNS-domæne

en: IP Address
da: IP-adresse

en: Security Level
da: Sikkerhedsniveau

en: SSL Setting
da: SSL-indstilling

en: Advanced Options
da: Avancerede indstillinger

en: Nameservers
da: navneservere

en: Add One
da: Tilføj en

en: Remove One
da: Fjern en

en: Add Domain
da: Tilføj domæne

en: Priority
da: Prioritet

en: DNS Support
da: DNS-support

en: Aliases
da: aliasser

en: Proxy Support
da: Proxy-support

en: Proxy Extensions
da: Proxy-udvidelser

en: Let's Encrypt Support
da: Lad os kryptere support

en: SSL Directory
da: SSL-katalog

en: SSL Certificate
da: SSL-certifikat

en: Generate CSR
da: Generer CSR

en: SSL Key
da: SSL-nøgle

en: SSL Certificate Authority / Intermediate
da: SSL-certifikatmyndighed / mellemled

en: Web Statistics
da: Webstatistik

en: Statistics Authorization
da: Statistikautorisation

en: Additional FTP
da: Yderligere FTP

en: FTP Account
da: FTP-konto

en: Path
da: Sti

en: Send FTP Credentials to Email:
da: Send FTP-legitimationsoplysninger til e-mail:

en: Feature Disabled
da: Funktion deaktiveret

en: Custom SSL Certificates are incompatible with API Key Authentication.
da: Brugerdefinerede SSL-certifikater er uforenelige med API-nøgleautentificering.

en: Mail
da: Post

en: Add Mail Domain
da: Tilføj postdomæne

en: AntiSpam Support
da: AntiSpam-support

en: AntiVirus Support
da: AntiVirus-support

en: Add Mail Account
da: Tilføj mail-konto

en: Account
da: Konto

en: Quota
da: Kvota

en: In Megabytes
da: I Megabyte

en: Use Local-Part
da: Brug lokal del

en: Forward To
da: Henimod

en: One Or More Email Addresses
da: En eller flere e-mail-adresser

en: Don't Store Forwarded Mail
da: Gem ikke videresendt mail

en: Autoreply
da: Auto svar

en: Message
da: Besked

en: Add Account
da: Tilføj konto

en: Authentication Settings
da: Autentificeringsindstillinger

en: Use Server Hostname
da: Brug serverværtsnavn

en: Use Domain Hostname
da: Brug domænenavnsnavn

en: No Authentication
da: Ingen godkendelse

en: hostname
da: værtsnavn

en: port
da: Havn

en: security
da: sikkerhed

en: auth method
da: autor metode

en: Normal Password
da: Normal adgangskode

en: No Encryption
da: Ingen kryptering

en: Add Banned IP
da: Tilføj forbudt IP

en: Banlist
da: banlist

en: MAIL
da: POST

en: CIDR format is supported
da: CIDR-format understøttes

en: Add Ban
da: Tilføj forbud

en: Add Firewall Rule
da: Tilføj firewall-regel

en: Accept
da: Acceptere

en: Drop
da: Dråbe

en: Protocol
da: protokol

en: Port
da: Havn

en: Ranges are acceptable
da: Områder er acceptabel

en: Comment
da: Kommentar

en: Add Rule
da: Tilføj regel

en: Add IP Address
da: Tilføj IP-adresse

en: Netmask
da: netmaske

en: Interface
da: grænseflade

en: Shared
da: Delt

en: Assigned User
da: Tildelt bruger

en: Assigned Domain
da: Tildelt domæne

en: Add IP
da: Tilføj IP

en: Packages
da: pakker

en: Add Package
da: Tilføj pakke

en: Package Name
da: Pakkenavn

en: Web Template
da: Webskabelon

en: Proxy Template
da: Proxy-skabelon

en: DNS Template
da: DNS-skabelon

en: Web Domains
da: Webdomæner

en: Web Aliases
da: Web aliaser

en: DNS Domains
da: DNS-domæner

en: DNS Records
da: DNS-poster

en: Mail Domains
da: E-mail-domæner

en: Mail Accounts
da: Mailkonti

en: Databases
da: Databaser

en: Bandwidth
da: båndbredde

en: SSH Access
da: SSH-adgang

en: Default Nameservers
da: Standard navneservere

en: Successfully Updated!
da: Opdateret!

en: Packages are incompatible with API Key Authentication.
da: Pakker er uforenelige med API-nøgleautentificering.

en: Users
da: Brugere

en: Add User
da: Tilføj bruger

en: Email
da: E-mail

en: Package
da: Pakke

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Edit Firewall Rule
da: Rediger firewall-regel

en: Update Rule
da: Opdater regel

en: Edit IP Address
da: Rediger IP-adresse

en: Update IP
da: Opdater IP

en: Error Updating IP Address
da: Fejl ved opdatering af IP-adresse

en: Edit Package
da: Rediger pakke

en: Per Domain
da: Pr. Domæne

en: Update Package
da: Opdater pakke

en: Error Updating Package
da: Fejl ved opdatering af pakken

en: Edit User
da: Rediger bruger

en: Language
da: Sprog

en: Update User
da: Opdater bruger

en: Error Updating User
da: Fejl ved opdatering af bruger

en: Manage Fail2Ban
da: Administrer Fail2Ban

en: Add
da: Tilføje

en: Ban
da: Forbyde

en: Banned IPs
da: Forbudte IP'er

en: Address
da: Adresse

en: Action
da: Handling

en: Delete
da: Slet

en: ban for IP
da: forbud mod IP

en: You won't be able to revert this!
da: Du kan ikke vende tilbage til dette!

en: Yes, delete it!
da: Ja, slet det!

en: Successfully Deleted!
da: Slettet!

en: Successfully Created!
da: Oprettet med succes!

en: Manage Firewall
da: Administrer firewall

en: List
da: Liste

en: Fail2Ban
da: fail2ban

en: Rule
da: Herske

en: Rules
da: Regler

en: Edit
da: Redigere

en: Suspend
da: Suspendere

en: Unsuspend
da: Ophæv suspendering

en: Delete Rule
da: Slet regel

en: Suspend Rule
da: Suspender regel

en: Confirm
da: Bekræfte

en: Unsuspend Rule
da: Unsuspend regel

en: Graphs
da: Grafer

en: RRD Graphs
da: RRD-grafer

en: Yearly
da: årlig

en: Download
da: Hent

en: Manage IP Addresses
da: Administrer IP-adresser

en: IPs
da: IP'er

en: Domains
da: domæner

en: Owner
da: Ejer

en: Status
da: status

en: Created
da: lavet

en: Delete IP Address
da: Slet IP-adresse

en: Notifications
da: underretninger

en: Send Notifications
da: Send meddelelser

en: Notification System Disabled. Please enable the notification system from the VWI settings menu to send notifications.
da: Notifikationssystem er deaktiveret. Aktivér meddelelsessystemet fra VWI-indstillingsmenuen for at sende underretninger.

en: Send To:
da: Send til:

en: Title
da: Titel

en: Send Notification
da: Send meddelelse

en: Manage Packages
da: Administrer pakker

en: Delete package:
da: Slet pakke:

en: Plugins
da: plugins

en: Name
da: Navn

en: Developer
da: Udvikler

en: Descriptor
da: deskriptor

en: Show
da: At vise

en: Load Average:
da: Belastningsgennemsnit:

en: Configure
da: Konfigurer

en: Restart
da: Genstart

en: Stop
da: Hold op

en: Please confirm action.
da: Bekræft handling.

en: Restart System?
da: Genstart af systemet?

en: Settings
da: Indstillinger

en: Edit Panel Settings
da: Rediger panelindstillinger

en: Server Configuration
da: Serverkonfiguration

en: Server Timezone
da: Server tidszone

en: Site Name
da: Side navn

en: Theme
da: Tema

en: Default
da: Standard

en: Blue
da: Blå

en: Purple
da: Lilla

en: Orange
da: orange

en: Dark
da: Mørk

en: Custom
da: Brugerdefinerede

en: Custom Theme Colors
da: Tilpassede temafarver

en: Primary Color (Header, Active Buttons / Text, Etc.)
da: Primær farve (overskrift, aktive knapper / tekst, osv.)

en: Secondary Color (Buttons / Text)
da: Sekundær farve (knapper / tekst)

en: Custom Footer
da: Brugerdefineret sidefod

en: Disabled
da: handicappet

en: Footer Text
da: Sidefodtekst

en: VWI Branding in Footer
da: VWI Branding i sidefod

en: Default To Admin
da: Standard til administrator

en: Choose whether or not the admin should go to the admin panel or home after login.
da: Vælg, om administratoren skal gå til adminpanelet eller hjemmet efter login.

en: Vesta Host Address
da: Vesta vært adresse

en: VestaCP Host URL or IP Address
da: VestaCP vært-URL eller IP-adresse

en: Vesta Port
da: Vesta Havn

en: API Method
da: API-metode

en: Username / Password
da: Brugernavn Kodeord

en: API Key
da: API-nøgle

en: Vesta API Key
da: Vesta API-nøgle

en: Adding & editing custom SSL certificates and backup exclusions does not Work with API key. Features will be disabled.
da: Tilføjelse og redigering af brugerdefinerede SSL-certifikater og eksklusioner af backup fungerer ikke med API-nøgle. Funktioner deaktiveres.

en: Vesta Admin Username
da: Vesta Admin Brugernavn

en: Vesta Admin Password
da: Vesta Admin Adgangskode

en: Warnings Enabled
da: Advarsler aktiveret

en: Display messages for installation warnings and connection errors.
da: Vis meddelelser til installationsadvarsler og forbindelsesfejl.

en: Encryption Key 1
da: Krypteringsnøgle 1

en: Encryption Key 2
da: Krypteringsnøgle 2

en: Current Favicon:
da: Aktuel favorit:

en: New Favicon:
da: Ny favorit:

en: Recommended 32x32px .ico
da: Anbefalet 32x32px .ico

en: Current Icon:
da: Nuværende ikon:

en: New Icon:
da: Nyt ikon:

en: Recommended 40x40px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
da: Anbefalet 40x40px .png eller .gif. (.png, .gif, .jpg og .jpeg op til 1 MB tilladt.)

en: Current Logo:
da: Nuværende logo:

en: New Logo:
da: Nyt logo:

en: Recommended 134x24px .png or .gif. (.png, .gif, .jpg, and .jpeg up to 1MB allowed.)
da: Anbefalet 134x24px .png eller .gif. (.png, .gif, .jpg og .jpeg op til 1 MB tilladt.)

en: Enable / Disable Sections
da: Aktivér / deaktiver sektioner

en: Web Enabled
da: Web aktiveret

en: DNS Enabled
da: DNS aktiveret

en: Mail Enabled
da: Mail aktiveret

en: Database Enabled
da: Database aktiveret

en: Admin Panel Enabled
da: Administrationspanel aktiveret

en: Profile Page Enabled
da: Profilsiden aktiveret

en: Cron Enabled
da: Cron aktiveret

en: Backups Enabled
da: Sikkerhedskopier aktiveret

en: Notification System Enabled
da: Notifikationssystem aktiveret

en: Registrations Enabled
da: Registreringer aktiveret

en: Softaculous Enabled
da: Softaculous aktiveret

en: Link to Old CP Enabled
da: Link til gammel CP aktiveret

en: PHP Mail Enabled
da: PHP-mail aktiveret

en: From Address
da: Fra adresse

en: From Name
da: Fra navn

en: Mail Method
da: Mail-metode

en: SMTP Host
da: SMTP vært

en: SMTP Port
da: SMTP-port

en: SMTP Encryption
da: SMTP-kryptering

en: None
da: Ingen

en: Authentication Enabled
da: Autentificering aktiveret

en: SMTP Username
da: SMTP-brugernavn

en: SMTP Password
da: SMTP-adgangskode

en: Optional Links
da: Valgfrie links

en: FTP Client URL
da: FTP-klient-URL

en: Leave blank for default or enter 'disabled' to disable.
da: Lad være tomt som standard, eller indtast 'disabled' for at deaktivere.

en: Webmail URL
da: Webmail-URL

en: Leave blank or enter 'disabled' to disable.
da: Lad være tom, eller indtast 'disabled' for at deaktivere.

en: Optional Integrations
da: Valgfri integration

en: Comma seperated list of installed plugins.
da: Kommasepareret liste over installerede plugins.

en: Google Analytics ID
da: Google Analytics-id

en: Interakt App ID
da: Interakt-app-id

en: Interakt API Key
da: Interakt API-nøgle

en: Cloudflare API Key
da: Cloudflare API-nøgle

en: Cloudflare Account Email Address
da: Cloudflare-konto e-mail-adresse

en: Update Settings
da: Opdater indstillinger

en: Reset to Defaults
da: Nulstil til standardindstillinger

en: Error Updating Settings
da: Fejl ved opdatering af indstillinger

en: User Stats
da: Brugerstatistik

en: IP Addresses
da: IP-adresser

en: Updates
da: opdateringer

en: Update All
da: Opdater alle

en: Disable
da: Deaktiver

en: Autoupdate
da: Automatiske opdateringer

en: Enable
da: Aktiver

en: Update
da: Opdatering

en: Manage Users
da: Administrer brugere

en: User
da: Bruger

en: Login as
da: Login som

en: View Configuration / MySQL
da: Se konfiguration / MySQL

en: Max Connections
da: Max forbindelser

en: Max User Connections
da: Max brugerforbindelser

en: Wait Timeout
da: Vent timeout

en: Interactive Timeout
da: Interaktiv timeout

en: Max Allowed Packet
da: Maks tilladt pakke

en: View Configuration / NGINX
da: Se konfiguration / NGINX

en: Configure PHP
da: Konfigurer PHP

en: Worker Processes
da: Arbejdsprocesser

en: Worker Connections
da: Arbejderforbindelser

en: Client Max Body Size
da: Klient Max Body Størrelse

en: Send Timeout
da: Send timeout

en: Proxy Connect Timeout
da: Proxy Connect-timeout

en: Proxy Read Timeout
da: Proxy-læst timeout

en: GZip Compression Level
da: GZip-komprimeringsniveau

en: View Configuration / PHP
da: Se konfiguration / PHP

en: Max Execution Time
da: Maksimal udførelsestid

en: Max Input Time
da: Maksimal indgangstid

en: Memory Limit
da: Hukommelsesbegrænsning

en: Error Reporting
da: Fejlrapportering

en: Display Errors
da: Displayfejl

en: Post Max Size
da: Indlæg Maks størrelse

en: Upload Max Filesize
da: Upload maks. Filstørrelse

en: Configure Server
da: Konfigurer server

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Default Language
da: Standardsprog

en: Proxy Server
da: Proxyserver

en: Web Server
da: Webserver

en: DNS Server
da: DNS-server

en: DNS Cluster
da: DNS-klynge

en: Mail Server
da: Mailserver

en: Antispam
da: Anti Spam

en: Host
da: Vært

en: Maximum Number of Databases
da: Maksimalt antal databaser

en: Current Number of Databases
da: Aktuelt antal databaser

en: Local Backup
da: Lokal sikkerhedskopi

en: Compression Level
da: Komprimeringsniveau

en: Directory
da: Vejviser

en: Subject
da: Emne

en: Not Before
da: Ikke før

en: Not After
da: Ikke efter

en: Signature
da: Underskrift

en: Pub Key
da: Pub nøgle

en: Issuer
da: Udsteder

en: Vesta Control Panel Plugins
da: Vesta Kontrolpanel Plugins

en: FileSystem Disk Quota
da: FileSystem Disk Kvote

en: Reseller Role
da: Forhandlerens rolle

en: Restrict users so that they cannot use SSH and access only their home directory. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
da: Begræns brugere, så de ikke kan bruge SSH og kun få adgang til deres hjemmekatalog. Dette er et kommercielt modul, du bliver nødt til at købe licensnøglen for at aktivere den.

en: License Key
da: Licensnøgle

en: Enter License Key
da: Indtast licensnøgle

en: Buy License $3/Month
da: Køb licens $ 3 / måned

en: Buy Lifetime License $18
da: Køb Lifetime License $ 18

en: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) is a payment facilitator for goods and services provided by vestacp.com.
da: 2Checkout.com Inc. (Ohio, USA) er en betalingsformidler for varer og tjenester leveret af vestacp.com.

en: File Manager
da: Filhåndtering

en: Browse, copy, edit, view, and retrieve all of your web domain files using fully featured File Manager. This is a commercial module, you would need to purchace license key to enable it.
da: Gennemse, kopiere, redigere, se og hente alle dine webdomæne filer ved hjælp af fuldt udstyrede File Manager. Dette er et kommercielt modul, du bliver nødt til at købe licensnøglen for at aktivere den.

en: Buy License $5/Month
da: Køb licens $ 5 / måned

en: Buy Lifetime License $50
da: Køb Lifetime License $ 50

en: Plugin installation will run in background.
da: Plugin-installationen kører i baggrunden.

en: Softaculous is a great Auto Installer having 426 great scripts, 1115 PHP Classes and we are still adding more. Softaculous is ideal for Web Hosting companies and it could give a significant boost to your sales. These scripts cover most of the uses a customer could ever have. We have covered a wide array of Categories so that everyone could find the required script one would need to power their Web Site.
da: Softaculous er en fantastisk Auto Installer med 426 gode scripts, 1115 PHP-klasser, og vi tilføjer stadig flere. Softaculous er ideel til webhostingfirmaer, og det kan give et markant løft til dit salg. Disse scripts dækker de fleste af de anvendelser, en kunde nogensinde kunne have. Vi har dækket en bred vifte af kategorier, så alle kunne finde det krævede script, som man skulle bruge til at drive deres websted.

en: Get Premium License
da: Få premium licens

en: Save
da: Gemme

en: Error Updating Server
da: Fejl ved opdatering af server

en: Server Status
da: Serverstatus

en: Memory
da: Hukommelse

en: Network
da: Netværk

en: Configure Backup Exclusions
da: Konfigurer undtagelser til sikkerhedskopiering

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific directories use the following format: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp
da: Indtast domænenavn, et pr. Linje. Brug * for at ekskludere alle domæner. Brug følgende format for at udelukke specifikke mapper: domain.com:public_html/cache:public_html/tmp

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific accounts use following format: domain.com:info:support:postmaster
da: Indtast domænenavn, et pr. Linje. Brug * for at ekskludere alle domæner. Brug følgende format for at ekskludere specifikke konti: domain.com:info:support:postmaster

en: Type full database name, one per line. To exclude all databases use *
da: Indtast det fulde databasenavn, en pr. Linje. Brug * til at ekskludere alle databaser

en: User Directories
da: Brugerkataloger

en: Type directory name, one per line. To exlude all dirs use *
da: Skriv katalognavnet, en pr. Linje. Brug * til at udelukke alle direktiver

en: Backup Exclusions are incompatible with API Key Authentication.
da: Undtagelser til sikkerhedskopiering er uforenelige med API-nøgleautentificering.

en: Edit DNS Record
da: Rediger DNS-post

en: Delete DNS
da: Slet DNS

en: Update Record
da: Opdater post

en: Delete DNS Record?
da: Slet DNS-post?

en: Edit Cron Job
da: Rediger Cron Job

en: Update Cron
da: Opdater Cron

en: Delete Cron Job
da: Slet Cron Job

en: Edit Database
da: Rediger database

en: Active
da: Aktiv

en: Suspended
da: Suspenderet

en: Update Database
da: Opdater database

en: Delete Database
da: Slet database

en: Edit DNS Domain
da: Rediger DNS-domæne

en: DOMAIN
da: DOMÆNE

en: Expiration Date
da: Udløbsdato

en: SOA (Start of Authority)
da: SOA (autoritetsstart)

en: TTL (Time To Live)
da: TTL (Time to Live)

en: Update Domain
da: Opdater domæne

en: Delete DNS Domain
da: Slet DNS-domæne

en: Error Updating DNS Domain
da: Fejl ved opdatering af DNS-domæne

en: RECORD
da: OPTAGE

en: Order
da: Bestille

en: Delete DNS Record
da: Slet DNS-post

en: Successfully updated!
da: Opdateret!

en: Error Updating DNS Record
da: Fejl ved opdatering af DNS-post

en: Edit Web Domain
da: Rediger webdomæne

en: Delete Domain
da: Slet domæne

en: Error Updating Web Domain
da: Fejl ved opdatering af webdomæne

en: Edit Mail Domain
da: Rediger postdomæne

en: Delete Mail
da: Slet mail

en: Catchall Email
da: Catchall e-mail

en: Delete Mail Domain
da: Slet postdomæne

en: Error Updating Mail Domain
da: Fejl ved opdatering af e-mail-domæne

en: Edit Mail Account
da: Rediger mailkonto

en: Email Addresss
da: E-mail-adresser

en: One or more email addresses
da: En eller flere e-mail-adresser

en: Update Account
da: Opdater konto

en: Delete Mail Account
da: Slet postkonto

en: Error Updating Mail Account
da: Fejl ved opdatering af e-mail-konto

en: Home
da: Hjem

en: Statistics
da: Statistikker

en: Log out
da: Log ud

en: Control Panel v1
da: Kontrolpanel v1

en: Includes folder has not been secured
da: Inkluderer mappe er ikke sikret

en: Database Error
da: Databasefejl

en: MySQL Server Failed To Connect
da: MySQL Server kunne ikke oprette forbindelse

en: Database Error:
da: Databasefejl:

en: Vesta Web Interface
da: Vesta webgrænseflade

en: by Carter Roeser
da: af Carter Roeser

en: Dashboard
da: instrumentbræt

en: Rebuild Account
da: Genopbygning af konto

en: Rebuild Web
da: Gendan web

en: Rebuild DNS
da: Genopbyg DNS

en: Rebuild Mail
da: Genopbyg mail

en: Rebuild DB
da: Genopbyg DB

en: Rebuild Cron
da: Genopbygning af Cron

en: Update Counters
da: Opdater tællere

en: Disk Space
da: Diskplads

en: Email Addresses
da: Email adresse

en: Manage Web Domains
da: Administrer webdomæner

en: Manage
da: Styre

en: Manage DNS Domains
da: Administrer DNS-domæner

en: Add DNS
da: Tilføj DNS

en: Manage Mail Domains
da: Administrer e-mail-domæner

en: Add Mail
da: Tilføj mail

en: ACCOUNTS
da: REGNSKAB

en: Manage Databases
da: Administrer databaser

en: USER
da: BRUGER

en: Disk Quota Used
da: Disk-kvote brugt

en: Total Disk Space
da: Samlet diskplads

en: Disk Usage Breakdown
da: Opdeling af diskbrug

en: Web Data
da: Webdata

en: Mail Data
da: Mail data

en: Account Details
da: konto detaljer

en: Disk Quota
da: Disk-kvote

en: Configure Backup
da: Konfigurer sikkerhedskopi

en: Restore
da: Gendan

en: Restore All
da: Gendan alle

en: Backed Up
da: Sikkerhedskopieret

en: User Dir
da: Bruger Dir

en: Delete Backup
da: Slet sikkerhedskopi

en: Please try again later or contact support.
da: Prøv igen senere eller kontakt support.

en: Backup Scheduled!
da: Planlagt sikkerhedskopi!

en: Confirm Password
da: Bekræft kodeord

en: Submit
da: Indsend

en: Manage Backups
da: Administrer sikkerhedskopier

en: BACKUPS
da: SIKKERHEDSKOPI

en: Schedule
da: Tidsplan

en: Exclusions
da: Udelukkelser

en: Backup Name
da: Sikkerhedskopienavn

en: Size
da: Størrelse

en: Cron
da: cron

en: Configure Restore
da: Konfigurer gendan

en: Not Backed Up
da: Ikke sikkerhedskopieret

en: Restore Scheduled!
da: Gendan planlagt!

en: Manage DNS
da: Administrer DNS

en: Disable
da: Deaktiver

en: Cloudflare
da: CloudFlare

en: Value
da: Værdi

en: On
da: På

en: Off
da: Af

en: N/A
da: N / A

en: Manage Cron Jobs
da: Administrer Cron Jobs

en: SUSPENDED
da: sUSPENDERES

en: Add
da: Tilføje

en: Disable Cron
da: Deaktiver Cron

en: Enable Cron
da: Aktivér Cron

en: Enable Cron Notifications
da: Aktivér Cron-underretninger

en: Frequency
da: Frekvens

en: Error Disabling Notifications
da: Fejl ved deaktivering af meddelelser

en: Error Enabling Notifications
da: Fejl ved aktivering af underretninger

en: Suspend Cron Job
da: Suspender Cron Job

en: DATABASES
da: DATABASER

en: Disk Usage
da: Diskanvendelse

en: Character Set
da: Tegn sæt

en: Suspend Database
da: Suspend databasen

en: Unsuspend Database
da: Unsuspend databasen

en: DOMAINS
da: DOMÆNER

en: Domain Name
da: Domænenavn

en: Expiration
da: Udløb

en: Serial
da: Seriel

en: Cloudflare Level
da: Cloudflare-niveau

en: List Records
da: Liste over poster

en: Disable Cloudflare
da: Deaktiver Cloudflare

en: Enable Cloudflare
da: Aktivér Cloudflare

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Cloudflare Disabled
da: Cloudflare deaktiveret

en: Cloudflare Unavailable
da: Cloudflare utilgængelig

en: Suspend DNS Domain
da: Suspender DNS-domæne

en: Unsuspend DNS Domain
da: Ophænge DNS-domæne

en: Cloudflare Enabled!
da: Cloudflare aktiveret!

en: Cloudflare Disabled!
da: Cloudflare deaktiveret!

en: Manage DNS Domain
da: Administrer DNS-domæne

en: Enable
da: Aktiver

en: Accounts
da: Konti

en: CatchAll
da: FangAlle

en: Add Accounts
da: Tilføj konti

en: List Accounts
da: Liste konti

en: Unsuspend Mail Domain
da: Fravig mail-domæne

en: Manage Mail Accounts
da: Administrer postkonti

en: Suspend Mail Account
da: Suspender postkonto

en: Unsuspend Mail Account
da: Fjern ikke e-mail-konto

en: Error Adding Mail Domain
da: Fejl ved tilføjelse af e-mail-domæne

en: ALIASES
da: aliasser

en: Template
da: Skabelon

en: Backend Template
da: Backend-skabelon

en: Backend
da: Bagende

en: View Logs
da: Vis logfiler

en: View Stats
da: Vis statistikker

en: Delete Web Domain
da: Slet webdomæne

en: Suspend Web Domain
da: Suspend webdomæne

en: Unsuspend Web Domain
da: Fjern ikke-domæne

en: Error Deleting Web Domain
da: Fejl ved sletning af webdomæne

en: Error Creating Web Domain
da: Fejl ved oprettelse af webdomæne

en: User Log
da: Brugerlog

en: Time
da: Tid

en: Access Log
da: Adgangslog

en: AccessLog
da: accesslog

en: Error Log
da: Fejllog

en: Download Errorlog
da: Download Fejllog

en: Login
da: Log på

en: Account has been successfully created!
da: Kontoen er oprettet!

en: Please fill out all sections of the form.
da: Udfyld venligst alle dele af formularen.

en: Invalid data entered in form. Please try again.
da: Ugyldige data indtastet i form. Prøv igen.

en: Server or form error (Code: 3). Please contact support.
da: Server- eller formularfejl (kode: 3). Kontakt support.

en: Account already exists under same username.
da: Kontoen findes allerede under samme brugernavn.

en: System Error (Code: 12). Please contact support.
da: Systemfejl (kode: 12). Kontakt support.

en: Server Error (Code: 13). Please contact support.
da: Serverfejl (kode: 13). Kontakt support.

en: Server Error (Code: 14). Please contact support.
da: Serverfejl (kode: 14). Kontakt support.

en: System Error (Code: 15). Please contact support.
da: Systemfejl (kode: 15). Kontakt support.

en: Server Error (Code: 16). Please contact support.
da: Serverfejl (kode: 16). Kontakt support.

en: Server Error (Code: 17). Please contact support.
da: Serverfejl (kode: 17). Kontakt support.

en: Process Error (Code: 18). Please contact support.
da: Processfejl (kode: 18). Kontakt support.

en: Process Error (Code: 19). Please contact support.
da: Processfejl (kode: 19). Kontakt support.

en: Fatal Error (Code: 20). Please contact support.
da: Dødelig fejl (kode: 20). Kontakt support.

en: Control Panel
da: Kontrolpanel

en: Sign In to
da: Log ind på

en: Enter your details below
da: Indtast dine oplysninger nedenfor

en: Loading Dashboard
da: Indlæser betjeningspanel

en: Error: Incorrect Login.
da: Fejl: Forkert login.

en: Forgot pwd?
da: Glemt pwd?

en: Log in
da: Log på

en: Don't have an account?
da: Har du ikke en konto?

en: Sign Up
da: Tilmelde

en: Recover Password
da: Gendan adgangskode

en: Enter your username and instructions will be sent to you.
da: Indtast dit brugernavn, og instruktioner sendes til dig.

en: Reset
da: Nulstil

en: Failed to connect to server. Please check config.
da: Det lykkedes ikke at oprette forbindelse til serveren. Kontroller venligst config.

en: Process
da: Behandle

en: Search
da: Søg

en: Search Results
da: Søgeresultater

en: Result
da: Resultat

en: Key
da: Nøgle

en: Parent
da: Forældre

en: Invalid data entered in form.
da: Ugyldige data indtastet i form.

en: Please try again.
da: Prøv igen.

en: Joined
da: Nye fra

en: Update Profile
da: Opdater profil

en: Error Updating Profile
da: Fejl ved opdatering af profil

en: Register
da: Tilmeld

en: Sign up for
da: Tilmeld dig

en: 2 to 28 Letters Only. Apostrophes and hyphens allowed.
da: 2 til 28 bogstaver. Apostrofer og bindestreger tilladt.

en: Invalid Email Address
da: Ugyldig emailadresse

en: 2 to 28 Characters A-Z, 0-9, '-' '.' and '_' Only.
da: 2 til 28 tegn A-Z, 0-9, '-' '.' og '_' Kun.

en: Confirm Pass
da: Bekræft pass

en: Already have an account?
da: har du allerede en bruger?

en: Sign in
da: Log ind

en: Passwords do not match
da: Kodeordene er ikke ens

en: Essentially Off
da: Væsentligt slukket

en: Low
da: Lav

en: High
da: Høj

en: I'm Under Attack!
da: Jeg er under angreb!

en: Flexible
da: Fleksibel

en: Full
da: Fuld

en: Full (Strict)
da: Fuld (streng)

en: Not Provided
da: Ikke med

en: days
da: dage

en: hours
da: timer

en: All Users
da: Alle brugere

en: Admin Only
da: Kun administrator

en: SSL Domains
da: SSL-domæner

en: OUTDATED
da: FORÆLDET

en: updated
da: opdateret

en: Release
da: Frigøre

en: Timezone
da: Tidszone

en: No
da: Ingen

en: Yes
da: Ja

en: CHECKING DOMAIN ...
da: Tjekker domæne ...

en: ADDING DOMAIN ...
da: TILFØJER DOMAIN ...

en: UPDATING SETTINGS ...
da: OPDATERING AF INDSTILLINGER ...

en: PROCESSING ...
da: BEHANDLING ...

en: EXPORTING RECORDS ...
da: Eksporterende optagelser ...

en: UPDATING NS ...
da: OPDATERING AF NS ...

en: IMPORTING RECORDS ...
da: Importerer optagelser ...

en: DELETING CLOUDFLARE ...
da: SLETNING AF CLOUDFLARE ...

en: Shortcuts
da: Genveje

en: Go to DASHBOARD
da: Gå til oversigt

en: Go to WEB
da: Gå til WEB

en: Go to DNS
da: Gå til DNS

en: Go to MAIL
da: Gå til MAIL

en: Go to DATABASE
da: Gå til DATABASE

en: Go to CRON JOBS
da: Gå til CRON JOBS

en: Go to BACKUPS
da: Gå til BACKUPS

en: Go to PROFILE
da: Gå til PROFIL

en: Display/Close shortcuts
da: Vis / luk genveje

en: Add New object
da: Tilføj nyt objekt

en: Save Form
da: Gem formular

en: Exit form
da: Forlad form

en: Hide Notifications
da: Skjul underretninger

en: Go back
da: Gå tilbage

en: No Notifications
da: Ingen meddelelser

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Example Plugin
da: Eksempel Plugin

en: This is an example plugin.
da: Dette er et eksempel på plugin.

en: Account Setting
da: Kontoindstillinger

en: Generate CSR / SSL Cert
da: Generer CSR / SSL Cert

en: Country
da: Land

en: State / Province
da: Stat / provins

en: City / Locality
da: By / lokalitet

en: Organization
da: Organisation

en: Unit
da: Enhed

en: Minimum 6 Characters: One uppercade letter, lowercase letter and number required.
da: Minimum 6 tegn: Ét store bogstav, små bogstaver og antal kræves.
